Rusza prozdrowotny projekt Ekstra FAN

2 Mar

Prawie 300 mężczyzn w wieku od 35 do 65 lat zgłosiło chęć uczestnictwa w prozdrowotnym projekcie Ekstra FAN. We wtorek, 7 marca dla 30 z nich rozpocznie się dwunastotygodniowy program.

Przez 12 tygodni uczestnicy spotkają się na Stadionie Energa Gdańsk z lekarzem, dietetykiem i psychologiem, ustalą optymalną dietę, dowiedzą się, co mogą zrobić by poprawić swoją kondycję. Równolegle będą brali udział w zajęciach sportowych z różnych dyscyplin, w tym piłki nożnej. Wszystko po to, żeby zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję i nabrać zdrowych nawyków.

Treningi i ćwiczenia poprowadzą między innymi trenerzy z Akademii Lechii Gdańsk – wyjaśnia Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk. – Mamy ogromną nadzieję, że możliwość ćwiczenia pod okiem naszych trenerów i na boiskach, z których korzystają Biało-Zieloni, będzie stanowiło ogromną motywację do zmiany.

Do projektu zaproszeni byli mężczyźni w wieku 35-65 lat o wskaźniku masy ciała BMI powyżej 28, którzy wykazali się gotowością do zmiany trybu życia. Uczestnictwo w zajęciach i spotkaniach jest bezpłatne.

Celem projektu jest obniżenie masy ciała uczestników oraz trwała zmiana zachowań na prozdrowotne, dlatego nawet po zakończeniu 12-tygodniowego programu uczestnicy nie zostaną zostawieni bez wsparcia organizatorów – mówi Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. – Po trzech i sześciu miesiącach od zakończenia pierwszego etapu projektu wezmą udział w badaniach kontrolnych.

Pierwsza edycja projektu Ekstra FAN zakończyła się ogromnym sukcesem, dlatego zdecydowaliśmy się na jego kontynuację – podsumowuje poprzednią edycję Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. – Uczestnicy łącznie stracili 120 kilogramów, 250 centymetrów w obwodzie talii, obniżyło się ich ciśnienie tętnicze, poprawili kondycję i odmłodnieli o średnio 4 lata! Rekordzista zrzucił aż 16 kilogramów! Dla wielu udział w projekcie był szansą na zmianę trybu życia.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie? Projekt mobilizuje do ruszenia się z kanapy i zrobienia czegoś dobrego dla siebie. Można dowiedzieć się rzeczy, których nie piszą na opakowaniach chipsów czy pizzy, poznać nowych znajomych. I najważniejsze, bo dla mnie osobiście udział w projekcie był jak wygrana w totka, czuję się świetnie, nabrałem pewności siebie, a córki w końcu mogą mnie objąć jak się przytulają! – przekonywał do udziału Daniel, uczestnik pierwszej edycji projektu Ekstra FAN.

Głównymi organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia wraz z kilkunastoma partnerami wspierającymi. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów.

Fot.tyt.: Ekstra FAN na Stadionie Energa Gdańsk

Źródło: Informacja prasowa.

2 Replies to “Rusza prozdrowotny projekt Ekstra FAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.