Runmageddon: Na metę w Sopocie wbiegnie 15. tysięczny uczestnik

3 Wrz

W najbliższą sobotę (5.09) w na terenie Hipodromu Sopot odbędą się kolejne dwie edycje imprez sportowych pod szyldem Runmageddon. Rano będzie można zmierzyć się z trasą Runmageddonu w formule Classic, a po zmroku o 21.00 na trasę ruszą uczestnicy Runmageddonu Rekrut – pierwszego w Europie nocnego biegu przez przeszkody. Na mecie dziennego Classica pojawi się 10. tysięczny zawodnik rozegranych w tym roku edycji Runmageddonu. Kilkanaście godzin później, na mecie Nocnego Runmageddonu Rekrut, zamelduje się 15. tysięczny zawodnik w całej historii cyklu. 

5 września po raz trzeci na terenie sopockiego Hipodromu, w okolicach Ergo Areny, oraz na plaży na granicy Gdańska i Sopotu, odbędzie się Runmageddon, jeden z najtrudniejszych biegów przeszkodowych w Europie. Miłośnicy rowów z błotem, pokonywania ścian i zasieków oraz dobrej sportowej zabawy, będą mieli niepowtarzalną okazję wyszaleć się w dzień i w nocy.

Od rana blisko 1900 zawodników startujących w Runmageddonie Classic mierzyć się będzie m.in. z wodą, ogniem, okopami, pionowymi i skośnymi siatkami i przenoszeniem ciężarów. Tym razem ciężko będzie już na samym starcie, bowiem zawodnicy będą ruszać na trasę biegu obciążeni workami z piachem. Uczestnicy będą brnąć po pas w morskiej wodzie, nurkować pod wojskowym pontonem desantowym, czołgać się w piachu na plaży oraz pokonywać boksy dla koni w stajniach Hipodromu.

Dla tych wszystkich, którym mało będzie wrażeń po pokonaniu 12 km i ponad 50 przeszkód, późnym wieczorem czekać będzie start w Nocnym Runmageddonie Rekrut, na dystansie o połowę krótszym, niż dzienna edycja Classic. Najtrudniejszą z ponad 30 przeszkód będzie z pewnością wszechobecna ciemność. W takich okolicznościach niezbędne będzie posiadanie czołówki, dzięki której zawodnicy będą mogli w porę dojrzeć na swojej drodze wysoką ścianę czy też głęboki dół z wodą.

Wyjątkową, mroczną atmosferę imprezy stworzą płonące licznie ogniska. Trasa nocnego biegu biegnąć będzie jedynie po zamkniętym terenie sopockiego Hipodromu. Ponieważ uczestnicy nie będą mogli skorzystać z kąpieli w morzu, organizatorzy przygotują dla nich prawdziwie morską przeszkodę na Hipodromie. Na liście startowej Nocnego Runmageddonu Rekrut widnieje już ponad 900 nazwisk, a to oznacza, że ostatni uczestnik wybiegnie na trasę biegu tuż przed północą. Impreza powinna zakończyć się około godziny 3:00.

Runmageddon Classic w Sopocie będzie 7 tegoroczną edycją tego ekstremalnego cyklu biegów przez przeszkody. Podczas trwania tej imprezy, na metę dotrze 10. tysięczny uczestnik tegorocznych zawodów, któremu udało się ukończyć to mordercze wyzwanie. Po minięciu linii mety, organizatorzy nagrodzą tą osobę okolicznościową niespodzianką.

Każda edycja Runmageddonu to nowe i jeszcze ciekawsze przeszkody. Tereny sopockiego Hipodromu oraz morze i plaża, to miejsce które pozwala nam stworzyć w Sopocie tak wymagający tor przeszkód, aby nikt ze startujących nie mógł narzekać na nudę. Fanów ekstremalnego biegania czekają niezwykłe doświadczenia przy pokonywaniu ponad 50 przeszkód o różnej skali trudności. Lekko z pewnością nie będzie, planujemy dać w kość zawodnikom już od samego startu, gdyż od początku będą biec z workiem wypełnionym piaskiem na plecach. Potem będzie już tylko trudniej. Wspaniałą nagrodą dla nas organizatorów, będzie moment przywitania na mecie 15 tysięcznego zawodnika w całej historii Runmageddonu. Nastąpi w nocy, podczas rozgrywanego po raz pierwszy w Europie, nocnego biegu przez przeszkody – wyjaśnia Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

W ramach imprez towarzyszących w sobotę odbędzie się bieg dla dzieci – Runmageddon Kids – oraz zawody Runmageddon Games na 200-metrowym torze przeszkód, gdzie pula nagród wynosi 2 tysiące złotych.

Zmagania zawodników na ekstremalnym torze przeszkód będą mogli śledzić kibice, którzy wykupując bilety w cenie 5 zł będą wspierać Fundację Rak’n’Roll i akcję #watchyourboobs. Jej celem jest zachęcanie kobiet do wykonywania badań piersi. Chętne uczestniczki oraz kibicki sopockiej edycji Runmageddonu Classic będą miały okazję zrobić sobie zdjęcie bez stanika, za to z tabliczką zawierającą hashtag #watchyourboobs. Przyłączą się w ten sposób do akcji, którą zapoczątkowała Kasia Wolska, Kasia Wysocka i Martyna Szewirska z Real Girls Team w ramach Dziewczyńskich Poranków. Na kibiców poza możliwością dopingowania swoich bliskich i znajomych będzie czekać również bogata strefa gastronomiczna, w której znajdą się grill oraz food- trucki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.