Runmageddon Kids. W piątek serie dodatkowe

12 Wrz

Już w najbliższy weekend, po raz pierwszy w Gdańsku odbędzie się Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami. Zanim jednak pierwsi śmiałkowie staną na starcie sobotnich i niedzielnych biegów, z naszpikowaną przeszkodami trasą będą mogli się zmierzyć uczniowie gdańskich szkół. W piątek 14 września, w Parku Reagana odbędą się dodatkowe serie biegów w formule Runmageddon Kids.

Biegi w formule Runmageddon Kids przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Uczestnicy dzieleni są na trzy kategorie wiekowe: 4-5, 6-8 lub 9-11 lat. Trasa pokonywana przez dzieci ma długość około 1 km i rozlokowanych jest na niej kilkanaście przeszkód. Stopień trudności dopasowany jest do wieku uczestników i zróżnicowany w zależności od kategorii wiekowej biegaczy. Organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zapewniając na całej długości trasy asystę wolontariuszy. Ich zadaniem jest pilnowanie poprawnego i bezpiecznego pokonywania trasy oraz pomoc w pokonaniu przeszkód.

Dla zgłoszonych uczestników udział w zawodach tego dnia będzie całkowicie bezpłatny. Trasa i przeszkody oraz całe zaplecze obsługi (biuro zawodów, wolontariusze) będzie dokładnie na takim samym poziomie jak podczas weekendowego Runmageddonu. W ramach nagrody za ukończony bieg dzieci otrzymają komin sportowy (z ang. tzw. buff), medal uczestnictwa oraz wodę. Możliwe będzie też zrobienie pamiątkowego klasowego zdjęcia po ukończeniu zawodów.

Miejsce: Park Reagana
Termin: 14 września 2018

Godziny startów: 8:00–15:00

Fot.tyt.: Runmageddon Kids/materiały organizatora.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.