Rozpocznij wakacje biegiem Spartan Race w Gdańsku

18 Cze

1 lipca na terenie gdańskiego campingu „Stogi” odbędzie się trzecia w tym roku w Polsce impreza z cyklu Spartan Race. W ramach wydarzenia odbędą się: Spartan Sprint, czyli bieg z 25 przeszkodami na dystansie 5+ km, Spartan Super – na dystansie 13+ km z 30 przeszkodami oraz – dla najmłodszych – Spartan Kids. Start pierwszej fali o godzinie 9:00.

Aby wziąć udział w wybranym biegu należy się zarejestrować na stronie: spartanrace.onlinesystem.cz/. Zamknięcie rejestracji nastąpi dokładnie tydzień przed biegiem, czyli w niedzielę, 25 czerwca o północy. Możliwe są także zapisy w biurze zawodów w dniu wyścigu. Dla publiczności impreza ma charakter otwarty.
Na uczestników, którzy zdecydują się pobiec na trasie czekać będą zasieki, ściany, błoto, liny oraz wiele innych utrudnień. Reebok Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Prawdziwa satysfakcja przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie.

Pierwsza wystartuje fala elite, czyli zawodników i zawodniczek walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe. Następnie z przeszkodami oraz własnymi słabościami zmagać się będą kolejni uczestnicy – amatorzy oraz rekreacyjnie trenujący.
Na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi startują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-10 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat. Bieg w Gdańsku to świetny sposób na rozpoczęcie aktywnych wakacji.

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od trzech lat, jednak rok 2017 zaplanowany jest jako rekordowy pod względem liczby wyścigów. W tym sezonie odbędzie się 10 biegów w 6 miastach Polski. Inauguracja sezonu nastąpiła w kwietniu w Krakowie, następnie cykl zawitał do Łodzi. Po Gdańsku kolejne imprezy odbędą się w Krynicy w ostatni weekend lipca, Warszawie w sierpniu oraz Poznaniu we wrześniu.

Reebok Spartan Race Polska w 2017 r. otrzymało patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki. Informacje oraz zapisy na spartanrace.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.