Rowerem do szkoły … po zakończeniu pandemii

31 Mar

Najważniejsze przesłanie na najbliższe dni to #zostańwdomu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo tegoroczna kampania Rowerowy Maj nie odbędzie się. Kiedy tylko dzieci i młodzież rozpoczną naukę w szkołach, Gdańsk wróci do promocji rowerowej aktywności!

Co roku prace przy kampanii Rowerowy Maj rozpoczynały się kilka miesięcy wcześniej, tak by tysiące najmłodszych mogło uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji promującej rower jako środek transportu do szkoły i przedszkola.

W tym roku, ze względu na trudną sytuację wywołaną przez rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 oraz brakiem pewności co do dalszego rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach kampania Rowerowy Maj nie odbędzie się.

Po zakończeniu pandemii wrócimy do kontynuowania promocji roweru jako aktywnego i ekologicznego środka transportu do szkoły i przedszkola – zapowiadają organizatorzy akcji.

Przypomnijmy, zainicjowany w Gdańsku Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania popularyzująca codzienną jazdę rowerem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 265 532 przejazdy!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.