Rekordowe zawody konne na Hipodromie

20 Lis

Prawie 300 koni zostało zgłoszonych na zawody w skokach przez przeszkody, które odbywają się w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom. W zawodach wystartuje 250 koni i blisko 200 zawodników. Zapowiada się wyrównana walka o punkty do klasyfikacji generalnej.

Na początku października na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu rozegrana została pierwsza eliminacja w ramach tegorocznego JumpOFF Hipodrom, który trwa od października do kwietnia przyszłego roku. Zasadą jest, że zawodnicy chcą wziąć udział w każdej lub prawie każdej eliminacji, gdyż pozwala im to na zbieranie punktów, za które w finale odbiorą nagrody. Do podziału jest 40 tysięcy złotych.

W ten weekend, podczas czwartej eliminacji, weźmie udział około 250 koni, co oznacza, że zawody potrwają w sobotę i w niedzielę do późnych godzin wieczornych.

Rano i przed południem rozpoczną się konkursy dla najmłodszych, o wysokości przeszkód nie przekraczającej 90 cm oraz konkurencje dla kucy, po południu startować będą starsi i bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Konkursy, w zależności od wysokości przeszkód, oznacza się literami:
LL – wysokość przeszkód do 90 cm
L – wysokość przeszkód 100 cm
P – wysokość przeszkód 110 cm
N – wysokość przeszkód 120 cm
C – wysokość przeszkód 130 cm
CC – wysokość przeszkód 140 cm
CS – wysokość przeszkód 150 cm

Dla publiczności ogromną atrakcją jest możliwość zobaczenia z bliska koni i jeźdźców. Zupełnie inne emocje towarzyszą kibicowaniu, gdy ważący 500 kg koń galopuje tuż koło nas, pokonując kolejne przeszkody. Widzowie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć zawody na żywo, zwracają uwagę, że jest to zupełnie inne przeżycie, niż oglądanie tego sportu w telewizji. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Hipodromu w najbliższy weekend i przekonania się, co tkwi w jeździectwie, że tak wiele osób połknęło tego bakcyla.

JumpOFF Hipodrom IV eliminacja
24-25 listopada, godz. 8.00-21.00
Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
WSTĘP BEZPŁATNY

UWAGA! Nastąpiły zmiany w kalendarzu Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Podajemy aktualne daty eliminacji w ramach cyklu JumpOFF:

8-9 grudnia

26-27 stycznia

2-3 marca

12-14 kwietnia (finał cyklu)

Więcej informacji na stronie www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na Facebooku: @SopotHipodrom.

Godziny poszczególnych konkursów można znaleźć na stronie www.zawodykonne.com.
Tam również można śledzić wyniki na żywo.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “Rekordowe zawody konne na Hipodromie”

  1. No i fajnie, zazwyczaj chodzimy na wyścigi na te zawody i dzieciakom się podoba. Z tyłu za stajniami można kupić frytki i kurczaki w foodtrucku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.