Rekordowe zainteresowanie zawodami konnymi w Sopocie

9 Lis

Na Hipodromie zawody jeździeckie rozgrywane są przez cały rok. Latem otwarte, zaś od jesieni do wiosny na hali, która już od października tętni życiem. Przed nami ważne wydarzenie w tym sezonie – zawody szczebla ogólnopolskiego, Eliminacja Halowego Pucharu Polski.

Zawody rozpoczną się w piątek 10 listopada i potrwają do niedzielnego wieczora. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zgłoszono blisko pięćset koni, jednak z powodu ograniczeń czasowych oraz w ilości miejsca organizatorzy mogli przyjąć tylko około trzystu. To i tak bardzo dużo, zawody potrwają całe trzy dni, od rana do późnego wieczora.

 

fot. Angelika Grabowska

Jednak tak wielkie zainteresowanie cieszy, jest to namacalny dowód na to, że jeździectwo w Polsce przestaje być sportem niszowym. Ogromnie przyczynia się do twego popularyzacja rekreacji jeździeckiej. Dziewięć szkółek, które działają na terenie Hipodromu szacuje, że co miesiąc lekcje jazdy pobiera tutaj blisko tysiąc osób. To przekłada się z kolei na rosnące zainteresowanie jeździectwem jako sportem – rośnie publiczność na zawodach różnego szczebla, ale też liczba zawodników, którzy rekrutują się między innymi właśnie spośród uczniów szkółek. Łatwo jest połknąć jeździeckiego bakcyla.

WITALIA Schulz Paulina/fot. Anna Pawlak ŚWIAT KONI

Sopocki Hipodrom to wręcz wymarzone miejsce do organizowania tak dużych zawodów – po przeprowadzonej kilka lat temu rewitalizacji ośrodek ten dysponuje najnowocześniejszymi stajniami, dwiema dużymi halami i dwiema mniejszymi oraz terenem, który umożliwia wygodne przygotowanie i trening koni.

Dla zawodników równie istotna jest lokalizacja. W przeciwieństwie do wielu innych ośrodków jeździeckich Hipodrom leży w centrum miasta, jest doskonale skomunikowany, a przyjazd tutaj można połączyć z krótkim odpoczynkiem nad morzem. Dla wielu sportowców, których życie upływa na przemieszczaniu się z zawodów na zawody jest to miła odmiana i, nomen omen, odskocznia. Dlatego chętnie odwiedzają Sopot.

fot. Angelika Grabowska

Organizatorzy zapraszają na zawody od piątku do niedzieli, w godzinach 8:00 – 22:00. Na wszystkich, którzy odwiedzą Hipodrom w czasie zawodów czekać będą restauracja Unicorn (Hala Pomarańczowa I piętro) stoisko z pyszną jeździecką kawą i goframi ArtCafe oraz food truck Przystanek California. Przysmaki dla koni przygotowała Końska Cukierenka, która ufundowała także nagrody w konkursach. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
Wejście bramą główną od ul. Łokietka (naprzeciwko Ergo Areny) lub bramką od strony Żabianki

Fot.tyt.: Angelika Grabowska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.