Prestiżowe Zawody CSIO odbędą się w Sopocie

10 Paź

W czwartek (9.10) na antresoli nowej Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu spotkali się przedstawiciele Miasta Sopotu, sopockiego Hipodromu i Totalizatora Sportowego, by wspólnie ogłosić ambitne plany sportowe Sopotu na 2015 rok. 

Podczas spotkania zaprezentowano Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach Konnych przez Przeszkody CSIO***** Sopot 2015, które w już w czerwcu rozegrają się na sopockim Hipodromie. Zapowiedziano również planowane na 2015 rok wydarzenia Euro Beach Soccer League i Memoriał im. J. Sidły, w których partnerem Sopotu będzie Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Jednym z naszych celów jest sport na światowym poziomie, drugim – kultura. Zaangażowanie Sopotu w kulturę na poziomie o znaczeniu ponadlokalnym jest ogromne i cieszę się, że Totalizator może wspierać w tych działaniach Miasto, wypełniając jednocześnie swoją misję – mówił podczas spotkania prezes Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Wojciech Szpil.

Spotkanie dróg Sopotu i Totalizatora potwierdzają dane statystyczne. W Sopocie wydaje się najwięcej w Polsce na kulturę w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a Totalizator Sportowy jest przecież największym mecenasem polskiej kultury. Połączyła nas chęć inwestowania w prestiżowe wydarzenia – podkreślał podczas spotkania Prezydent Sopotu Jacek Karnowski – Wspólnie zrealizowaliśmy już IAAF Halowe Mistrzostwa Świata. Teraz przed nami kolejne prestiżowe przedsięwzięcie o światowym znaczeniu: Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach Konnych przez Przeszkody CSIO***** Sopot 2015. Chcielibyśmy również, by w 2018 roku ponownie w Sopocie zatriumfowała lekkoatletyka. Tym razem podczas mistrzostw świata w półmaratonie. To jeszcze odległe plany, więc nie marnujemy czasu i na przyszły rok planujemy sprowadzić do Sopotu najlepszych jeźdźców i najlepsze konie z całego świata – dodał.

Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, która zaprezentowała obiekt sopockiego Hipodromu, opowiadała o historii CSIO***** w Sopocie: – To bezprecedensowa sytuacja, by Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) zgodziła się na organizację pięciogwiazdkowych zawodów w miejscu, gdzie poprzednie zawody miały 3 gwiazdki. FEI doceniło wyjątkowy, odnowiony Hipodrom, z dużym uznaniem odniosło się także do jego infrastruktury i osiągnięć organizacyjnych oraz bardzo wysoko oceniło bogatą ofertę Sopotu. Federacja pozytywnie zaopiniowała zarówno sopocką bazę turystyczną, ofertę kulturalną, zaplecze hotelowe i gastronomiczne, doceniając przy tym bogactwo sopockiego krajobrazu i natury. Wszystko to pozwoliło nam „przeskoczyć” jedną z gwiazdek, co w odniesieniu do zawodów w skokach wydaje się zyskiwać dodatkowy wymiar i wróży duży sukces.

Podczas spotkania obecni byli także Prezes Hipodromu – Magdalena Rutkowska, przedstawiciele mediów oraz Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Jerzy Smolarek, który podkreślał zasługi polskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej i zapowiedział kolejną edycję Memoriału im. J. Sidły: – Już w tym roku na stadionie SKLA zaprezentowali się najważniejsi przedstawiciele światowej lekkoatletyki. W przyszłym roku dzięki dodatkowym środkom, jakie uzyskamy od sponsora, nie tylko obsada lecz również oprawa, także medialna, Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, będzie na prawdziwie światowym poziomie – podsumował swoje wystąpienie Jerzy Smolarek.

Po podpisaniu Listu Intencyjnego o wzajemnej współpracy w zakresie wspierania sopockiej kultury i wydarzeń sportowych Prezydent Sopotu wraz z Wojciechem Szpilem dorysowali po jednej gwiazdce do banneru promującego CSIO*** Sopot 2014, by w symboliczny sposób zaznaczyć wspólny sukces w dążeniu do rozwijania w Sopocie sportu na najwyższym poziomie.

hipodrom-karnowski

Źródło fot.: Jerzy Bartkowski/Fotobank.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.