Pora na Wielki Finał II edycji Drużyny Energii!

10 Cze

Jeden program promujący aktywność fizyczną wśród dzieci, sześciu inspirujących sportowych ambasadorów, 200 szkół z całego kraju, cztery miesiące rywalizacji, ponad 20 000 nadesłanych filmów z ćwiczeniami, pięć niezapomnianych lekcji WF-u w zwycięskich „podstawówkach”, 2 400 przejechanych kilometrów i wreszcie wszystko jest jasne. W środę 12 czerwca na Stadionie Energa w Gdańsku odbędzie się Wielki Finał II edycji Drużyny Energii, z którą w tym roku trenowało ponad 25 000 uczniów klas 6-8 ze szkół we wszystkich zakątkach Polski.

Aktywna zabawa rozpoczęła się pod koniec stycznia. W tym roku Drużyna Energii wzbogaciła się o dwóch nowych ambasadorów – dwukrotną mistrzynię Europy w siatkówce Izabelę Bełcik oraz najlepszego dunkera świata Rafała Lipińskiego, który wprowadził do programu ćwiczenia związane z koszykówką.Najbardziej podoba mi się fakt, że cała nasza ekipa jest niesamowicie zgrana – podkreśla popularny „Lipek”. – Połączeni wspólną pasją do sportu możemy z łatwością i przyjemnością przekazywać ją młodszemu pokoleniu. Dzieci wyczuwają, kiedy ktoś robi coś z czystej pasji i chęci. Myślę, że widać po nas to, jak naturalni jesteśmy w tym, co robimy i nigdy nie wymuszamy uśmiechów na twarzach. Zainteresowanie programem przerosło nasze oczekiwania. Serce rośnie, gdy widzę, jak jesteśmy przyjmowani, jak bardzo uczniowie są zaangażowani w nagrywanie filmów i w starania, by wygrać każdy z etapów.

Bełcik i Lipiński wspólnie z Markiem Citką, Krzysztofem Golonką, Bartoszem Ignacikiem i Krzysztofem Ignaczakiem zachęcali uczniów i nauczycieli do rywalizacji, co miesiąc proponując im ćwiczenia, które należało wykonać, udokumentować na filmach i przesłać poprzez stronę www.DruzynaEnergii.pl. Co miesiąc najlepsza szkoła wygrywała wizytę ambasadorów, którzy przeprowadzali w niej lekcję wychowania fizycznego.

Moc atrakcji na Stadionie Energa
Podczas ostatniej lekcji w Żelkowie, uczniowie tamtejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pytali organizatorów: „Czy tak samo będzie w finale?”, na co ambasadorzy zgodnie odpowiadali: „Będzie jeszcze ciekawiej!”. Obietnic należy dotrzymywać, dlatego program finału jest pełen emocjonujących „smaczków”: pokazów, konkursów i zabaw, które zapewnią niezapomniane wrażenia!

Jeszcze przed rozpoczęciem finału reprezentanci szkół będą mieli okazję zwiedzić wszystkie zakamarki bursztynowego Stadionu Energa. Goście zobaczą szatnie, w których przebierali się piłkarze najlepszych klubów, jak JuventusTuryn i FC Barcelona, a także reprezentanci Polski czyHiszpanii. Po zwiedzaniu przyjdzie pora na spotkanie z Julką Cymbaluk. Zwyciężczyni programu „MasterChef Junior” wspiera aktywną zabawę już od I edycji. W Gdańsku przeprowadzi pokaz live cookingu, w ramach którego przygotuje dla spragnionych młodych sportowców zdrowe, energetyczne koktajle.

Rywalizację sportową na murawie poprzedzi część oficjalna, którą poprowadzi aktor Adam Zdrójkowski, znany m.in. z serialu „Rodzinka.pl”. Po podsumowaniach przyjdzie czas na atrakcje dla najmłodszych, z koncertem Ani Dąbrowskiej, zwyciężczyni II edycji programu „The Voice Kids”, na czele. Wśród gości finału będą również wspierana przez Grupę Energa mistrzyni świata w karate Dorota Banaszczyk oraz Szymon Radzimierski, uwielbiany przez najmłodszych podróżnik i autor książek.

Fot. Grzegorz Radtke/058sport.pl

Najlepsi odbiorą nagrody
Do Gdańska przyjadą wszyscy zwycięzcy kolejnych miesięcy sportowej rywalizacji, czyli: Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach, Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema w Poznaniu, Szkoła Podstawowa w Mrocznie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie.Na Stadionie Energa zaprezentują się też uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, którzy choć nie wygrali żadnego z etapów, to za każdym razem byli w ścisłej czołówce, dzięki czemu zapewnili sobie tytuł „Finalisty Rankingowego”.

Najlepsi podczas części oficjalnej odbiorą nagrody główne – czeki na wyposażenie sal gimnastycznych w sprzęt sportowych. Szkoła z Kamienicy, która podczas wizyty ambasadorów zdobyła najwięcej punktów w sportowym konkursie, otrzyma voucher o wartości 10 000 zł oraz Puchar Drużyny Energii. Wicemistrzowie z Dywit odbiorą czek na 7 000 zł, brązowi medaliści z Mroczna zgarną 4 000 zł, a do Finalistów Rankingowych z Bydgoszczy trafi 2 000 zł.
Jeszcze więcej sportowej zabawy!

Zabawę zwieńczy esencja Drużyny Energii, czyli kolejny wspólny trening ze sportowcami. Każdy z ambasadorów zostanie kapitanem jednej szkoły i będzie ją wspierał podczas rywalizacji. Uczniowie wkroczą na murawę jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie przez tunel, którym wychodzą na boisko profesjonaliści. Przygotowane przez organizatorów konkurencje zagwarantują mnóstwo zabawy i emocji, a wykonywanie ich wspólnie ze sportowymi idolami pozostanie w pamięci uczniów na długo.– Liczę na to, że mojej drużynie pójdzie lepiej niż w zeszłym roku. Obmyśliłem strategię na zdobycie największej liczby punktów w dyscyplinach, które przygotowaliśmy na finał. Mam nadzieję, że nie zawiodę moich podopiecznych i tym razem będziemy cieszyć się z wygranej – zapowiada Krzysztof Golonka, mistrz świata we freestyle football i ambasador Drużyny Energii. –  Najważniejsze, żebyśmy wszyscy razem spędzili cudowny dzień, który będzie wielkim świętem sportu i fantastycznym podsumowaniem II edycji niesamowitego programu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.