Ponad pół tysiąca gdańskich uczniów – uczestnikami alternatywnych lekcji WF

26 Wrz

Ponad 500 uczniów z gdańskich szkół weźmie udział w alternatywnych lekcjach WF prowadzonych przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek. Zajęcia odbędą się w czwartek i w piątek (27 i 28 września) w godzinach od 8 do 14:45 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej. Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu są współorganizatorami tego wydarzenia.

Monika Pyrek po zakończeniu kariery sportowej postanowiła inspirować najmłodszych do bycia aktywnymi! Była lekkoatletka znalazła odpowiedź na pytanie, w jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem. Celem projektu Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy poprzez sport.

W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – tłumaczy Monika Pyrek.

Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk apeluje do dzieci i młodzieży aby nie rezygnowali z WF! – Twoje zdrowie i aktywność rzutuje na całe życie a już 15 minut ruchu dziennie wzmacnia, dodaje energii, chroni przed chorobami i poprawia nastrój – przekonuje. Przypomina, że w Gdańsku uczniowie mogą ćwiczyć na stu nowoczesnych kompleksach boisk oraz w remontowanych salach i na nowych pływalniach. Jest przekonany, że im więcej ludzi znanych z mediów będzie reklamować sport i zdrowe odżywianie, tym mniej młodych osób pozostanie na kanapie, czy przed komputerem z niezdrowymi przekąskami.

Uczniowie sprawdzą swoją koordynację ruchową, refleks i celność

Uczestnicy zajęć, uczniowie szkół podstawowych z klas 6-8 oraz ich nauczyciele będą mogli sprawdzić np. swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. Będą mogli spróbować m.in. gry w piłkę nożną z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu oraz jazdy na rowerze stacjonarnym zintegrowanym z systemem wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie będą mogli sprawdzić się też w biegu z elektronicznym pomiarem czasu, przeciąganiu liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora oraz mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi. Jedna lekcja – poprzedzona spotkaniem z Moniką Pyrek – potrwa 90 minut.

Projekt Alternatywne Lekcje WF jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“. Gdańsk jest jednym z 15 miast, w których będą przeprowadzone tego typu zajęcia. Ma w nich wziąć udział ok. 8 tys. uczniów.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.