Pływali, jeździli na rowerze i biegali w Alchemii

3 Mar

28 lutego w kompleksie biznesowym Alchemia w Gdańsku odbyła się szósta edycja zawodów Torus Triathlon In Da House. Do triathlonowej rywalizacji sztafet przystąpiło 41 firmowych zespołów, ponadto kilkunastu zawodników wystartowało indywidualnie. Cały dochód z wpisowego – łącznie blisko 70 tys. zł – przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning Trójmiasto.

Dokładnie 5 lat temu, 28 lutego 2015 roku odbyła się pierwsza edycja zawodów Torus Triathlon In Da House. Dlaczego Torus, deweloper powierzchni biurowych od 5 lat organizuje zawody triathlonowe? Na co dzień dostarczamy nowoczesną przestrzeń do pracy, ale staramy się przy tym dawać naszym partnerom biznesowym coś więcej.Dzięki TTIDH stworzyliśmy płaszczyznę do przeżycia niesamowitej przygody ze sportem, ale też nawiązywania relacji, integracji, pokonywania barier czy samorealizacji. W tym roku, wspólnie z firmami biorącymi udział w zawodach przekazaliśmy też blisko 70 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia RaceRunning Trójmiasto. Przez wszystkie 6 edycji zawodów wsparliśmy 6 różnych celów charytatywnych, zbierając łącznie ponad200 tys. zł, z czego jesteśmy szczególnie dumni – powiedziała Natalia Manuszewska z firmy Torus będącej organizatorem TTIDH.

Rywalizacja podczas TTIDH 2020 toczyła się tradycyjnie na sprinterskim dystansie. Zawodnicy musieli przepłynąć 750 m w basenie, następnie przejechać 20 km na rowerze wpiętym w trenażer (jest to specjalne urządzenie umożliwiające jazdę na rowerze „w miejscu”, ale ze zmiennym obciążeniem imitującym realną trasę), a na koniec przebiec 5 km na bieżni elektrycznej.

Widać było, że zawodnicy solidnie przygotowywali się do rywalizacji, bez względu na to, czy byli to amatorzy czy osoby uprawiające sport i regularnie startujące w zawodach. Wszyscy dawali z siebie wszystko, był duch sportowej rywalizacji – jak w profesjonalnym triathlonie, ale też wspaniała, drużynowa współpraca. Tradycyjnie dopisali kibice, których doping niesamowicie motywował zawodników, ciekawostką była z kolei odświeżona scenografia zawodów. Ponad wszystko warto jednak podkreślić, że udało się zebrać ogromną sumę pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning Trójmiasto – skomentowała Iwona Guzowska, dyrektor sportowa zawodów TTIDH.

W rywalizacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Fundacja Jeppesena w składzie Weronika Wyszyńska, Wojciech Kargul i Mateusz Badziong. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna 100 lat PKO Bank Polski (skład:Tomasz Czarnecki, Katarzyna Kondratowicz i Arkadiusz Karwowski), a trzecie miejsce zajął zespół Torus SQUAD (skład: Katarzyna Barcz, Paweł Gołębicki i Przemysław Groszewski).

Indywidualnie triumfowali, wśród mężczyzn: I miejsce – Michał Twarowski (Fundacja Jeppesena), II miejsce – Michał Bałut (Kemira Gdańsk), III miejsce – Łukasz Skrzycki (Fundacja Jeppesena), z kolei wśród kobiet: I miejsce – Lucyna Śliz (Cushman & Wakefield Poland), II miejsce – Marta Kamińska–Olczak (Kemira), III miejsce – Jadwiga Figula (Thomson Reuters).

Cały dochód z wpisowego (blisko 70 tys. zł) przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning, które wspiera osoby niepełnosprawne w uprawianiu sportu. Stowarzyszenie łączy sport z rehabilitacją, pozwala w ten sposób urzeczywistniać marzenia o bieganiu, których realizacja nie byłaby możliwa bez odpowiedniego wsparcia i zaplecza.

WYNIKI RYWALIZACJI SZTAFET:
I miejsce – Fundacja Jeppesena
II miejsce – 100 lat PKO Bank Polski
III miejsce – TORUS SQUAD
IV miejsce – WizzAirds
V miejsce – Dynatrace Lab Gdańsk Titans
VI miejsce – Cushman & Wakefield Poland Team 1
VII miejsce – Nordea Triathlon Team
VIII miejsce – State Street Bank Polska
IX miejsce – Hilton Gdańsk
X miejsce – LH TRI TEAM Lafarge

WYNIKI RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ (mężczyźni):
I miejsce – Michał Twarowski (Fundacja Jeppesena)
II miejsce – Michał Bałut (Kemira Gdańsk)
III miejsce – Łukasz Skrzycki (Fundacja Jeppesena)

WYNIKI RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ (kobiety):
I miejsce – Lucyna Śliz (Cushman & Wakefield Poland)
II miejsce – Marta Kamińska-Olczak (Kemira Gdańsk)
III miejsce – Jadwiga Figula (Thomson Reuters)

Fot.tyt.: Ciszek Photo.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.