Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* Sopot 2016

9 Cze

W dniach 9–12 czerwca 2016 roku odbędą się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* Sopot 2016. W tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu, o najwyższej światowej randze pięciu gwiazdek, udział wezmą przedstawiciele dwudziestu pięciu krajów.

Będą to zawodnicy z najdalszych zakątków Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu. Na parkurze pojawi się czołówka światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Wśród nich znajdą się wielokrotni olimpijczycy, finaliści Mistrzostw i Pucharu Świata. Swój udział potwierdziły już takie sławy jak trzykrotna medalistka olimpijska, Amerykanka Elizabeth „Beezie” Madden, która aktualnie zajmuje 10. miejsce w rankingu Longines, czy Ulrich Kirchhoff, dwukrotny złoty medalista IO w Atlancie (indywidualnie i drużynowo). W sumie zobaczymy stu jeźdźców i dwieście pięćdziesiąt koni.

Podczas czterech dni na sopockim hipodromie rozegranych zostanie jedenaście konkursów, w tym najważniejszy – konkurs Pucharu Narodów, w którym w tym roku wystartuje aż piętnaście ekip. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpi tylko osiem drużyn, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł najlepszej drużyny CSIO5* w Sopocie.

Drugim niezwykle emocjonującym konkursem będzie konkurs Grand Prix. Rywalizujący w tej rozgrywce zawodnicy walczą nie tylko o najwyższe nagrody finansowe, ale także o punkty rankingowe i prestiż związany ze zdobyciem laurów w najtrudniejszym konkursie zawodów.

W tegorocznych konkursach – Puchar Narodów i Grand Prix, zawodnicy będą mogli zdobywać punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio i Mistrzostw Europy 2017 w Gothenburgu.

Wszystkim lubiącym adrenalinę i niezwykłe sportowe emocje, gorąco polecamy sobotni konkurs Potęgi Skoków. Ciekawe na jakiej wysokości się zakończy? Do tej pory najwyższa pokonana bezbłędnie przeszkoda na świecie ustawiona była na wysokości 2,47 m! Pokonując ją na ogierze Huaso kapitan chilijskiej armii Alberto Larraguibel Moralesa 67 lat temu ustanowił rekord świata, który jest do tej pory jednym z najdłużej niepobitych rekordów w historii sportu – informują organizatorzy.

Jeśli mowa o rekordach, warto wspomnieć o puli nagród, która w tym roku wynosi 1 634 000 złotych (!) i jest najwyższą, jaka kiedykolwiek była do wygrania w zawodach jeździeckich w Polsce. A ponieważ prestiżowa, światowa impreza z takimi nagrodami nie mogłaby się odbyć bez ogromnego wsparcia finansowego, kluczowym jest udział w jej organizacji Totalizatora Sportowego, który jako Sponsor Generalny CSIO5* Sopot 2016 w ten sposób wspiera, promuje i rozwija to wielkie święto polskiego jeździectwa.

CSIO5* to nie tylko wielkie wygrane i sport przez duże „S”. To także liczne pokazy i atrakcje dla publiczności, które sprawią, że ten czerwcowy weekend na długo zapadnie w jej pamięci. W programie między innymi pokaz łucznictwa konnego, spektakl Teatru Konnego Cabriola, widowisko konne w wykonaniu Husarii z Zamku w Gniewie i pokaz niezwykłego zaprzęgu koni fryzyjskich. Ponadto na terenie imprezy najmłodsi widzowie będą mogli skorzystać z atrakcji festynowych, dmuchanych zamków i trampolin, a ich rodzice skosztować dobrego jedzenia serwowanego w części gastronomicznej, czy zrobić zakupy w strefie wystawienniczej. Eleganckie Panie zapraszamy do zaprezentowania swoich przepięknych nakryć głowy w konkursie na najciekawszy kapelusz – czekają atrakcyjne nagrody!

Ale to jeszcze nie wszystko… Celebrując to wspaniałe święto sportu organizatorzy postanowili zrobić kibicom niespodziankę i zaprosić na sopocki Hipodrom złotych polskich medalistów igrzysk olimpijskich, dla których będzie to możliwość spotkania z fanami, rozdania autografów i obejrzenia wspólnie zmagań jeździeckich podczas CSIO5*. Swoją obecność potwierdzili już Jan Kowalczyk, Leszek Blanik, Adam Korol, Robert Korzeniowski, Mateusz Kusznierewicz, Andrzej Wroński, Władysław Kozakiewicz i Przemysław Nastula, a niewykluczone, że dołączą do nich kolejne gwiazdy.

Podsumowując – wizyta na sopockim Hipodromie w drugi weekend czerwca będzie nie tylko niepowtarzalną okazją, by zobaczyć czołówkę światowych zawodników w zmaganiach na mistrzowskim poziomie, ale także by spędzić miło czas na sopockim hipodromie – podobno jedynym na świecie, z którego trybun widać morze…

Bilety w cenie od 5,00 do 20,00zł dostępne w przedsprzedaży na stronie www.tixer.pl oraz w kasach Hipodromu, przy ul. Polnej 1 w Sopocie w trakcie trwania imprezy. Sopocianie posiadający Kartę Sopocką mogą zakupić bilety w cenie ulgowej (czwartek, piątek – 5zł, sobota, niedziela 10zł).

Dla osób, którym nie uda się dotrzeć na sopocki hipodrom przewidziano internetowy przekaz lifestream. Szczegóły na www.csio.sopot.pl oraz www.facebook.com/CSIOSopot.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.