Za nami rekordowy Runmageddon Gdynia

14 Kwi

Runmageddon Gdynia za nami. To był największy w Polsce bieg z przeszkodami. Do Gdyni z całej Polski zjechało prawie 5000 śmiałków, którzy mieli do pokonania 6 kilometrową trasę z ponad 30 wymagającymi przeszkodami. Aby dotrzeć do mety uczestnicy m.in. wspinali się na ściany przeszkód i wąwozów, czołgali się w piasku i pod zasiekami, brodzili w morzu, a także mierzyli się z rugbistami Arki Gdynia. W formule Runmageddon KIDS świetnie bawiło się rekordowe 850 dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Łącznie, w sobotę i w niedzielę w ekstremalnej zabawie wzięło udział blisko 6000 osób!

Takiego Runmageddonu jeszcze nie było. Piękna pogoda, perfekcyjne zaplanowana trasa, z zróżnicowanymi i atrakcyjnymi przeszkodami, bogata strefa gastronomiczna oraz atrakcyjne strefy kibica przyciągnęły rekordową liczbę osób na Runmageddon Gdynia. Uczestnicy tłumnie przybyli wraz ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi i rodzinami.

Bieg rozpoczął się od mocnego uderzenia. Jako pierwsi na 6 kilometrową trasę wyruszyli najszybsi i najsilniejsi zawodnicy z grupy Elite walczący o zwycięstwo w sobotniej imprezie. Sobotnia seria Elite była jedną z liczniejszych w historii Runmageddonu, wystartowało w niej, aż 205 osób!

Zwycięzcą Runmageddonu Rekrut Gdynia został Kacper Kąkol, mieszkaniec Gdyni, któremu pokonanie ekstremalnej 6 kilometrowej trasy zajęło 00:55:32 Drugi na mecie był Robert Bandosz z czasem 00:55:37 a trzecie miejsce zajął Michał Rulewski, na metę dotarł w czasie 00:55:57. Wśród kobiet triumfowała Kamila Plichta, która do mety dotarła w czasie 01:07:15. Jako druga na mecie zameldowała się Anna Szulecka z miejscowości Bieżuń (01:11:58), trzecia na mecie była Izabela Frontczak ze Szczecinka (01:13:36). Ostatniemu zawodnikowi pokonanie 6 kilometrowej trasy i ponad 30 przeszkód zajęło 05:06:06.

To był tydzień bardzo ciężkiej pracy prawie 250 osób, które tworzyły ten Runmageddon. W nagrodę daliśmy Trójmiastu dwa dni świetnej zabawy i tysiące zadowolonych uczestników oraz kibiców! Jak zwykle dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszyscy śmiałkowie przeżyli wspaniałe emocje oraz pokonali własne lęki i słabości. Uczestnicy mieli okazję po raz kolejny pokonywać trasę z przeszkodami zlokalizowaną nad naszym pięknym morzem. Tegoroczna edycja Runmageddon Gdynia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem także wśród najmłodszych. W formule Runmageddon KIDS, przez dwa dni w fantastycznej atmosferze rywalizowało blisko 850 dzieciaków a pierwszego dnia, ze względu na ogromne zainteresowanie zabrakło nawet biletów! Cieszymy się, że udało nam się odciągnąć ich od komputerów i pokazać inną, aktywniejszą formę spędzenia wolnego czasu – powiedział Wojciech Dezydery Dardas, Dyrektor Runmageddonu Gdynia.

Runmageddon powróci nad morze już we wrześniu. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się
w formule Runmageddon Intro, Nocny Rekrut, Dzienny Rekrut oraz Classic.
Zapisy są już dostępne na stronie www.runmageddon.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.