Najmocniejsze Ogniwo

11 Kwi

Muzeum Sopotu zaprasza na wernisaż wystawy „Najmocniejsze Ogniwo. Historia sopockiego rugby” w dniu 15 kwietnia 2016 (piątek) o godz. 17.00.

Wystawa jest przypomnieniem wspaniałej historii zwycięstw sopockich sportowców. W latach 1987–2003 drużyna rugbistów Miejskiego Klubu Sportowego Ogniwo była niekwestionowanym gigantem w swojej dyscyplinie, zdobywającym rok po roku Mistrzostwa i Puchary Polski. Wystawa prezentuje nie tylko najważniejsze zwycięstwa, ale także autorów tych sukcesów: sportowców, trenerów i działaczy. Są wśród nich wybitne osobowości i gwiazdy europejskiego formatu. Ekspozycji towarzyszą wątki dotyczące początków dyscypliny w Polsce i na świecie. Swoje miejsce w historii klubu znajdują także kobiety. Wystawa potrwa do 17 lipca.

Mistrzostwo Polski 1987 r. fot. Stefan Kraszewsk
Mistrzostwo Polski 1987 r. fot. Stefan Kraszewski

 

Warto przypomnieć, że rugby w Sopocie to nie tylko historia, lecz również – a może przede wszystkim – teraźniejszość. W ubiegłym roku na stadionie rugby przy ul. Jana z Kolna nie tylko została odnowiona murawa, lecz zakupiono także nowe bramki oraz tablicę wyników – wszystko po to aby kibicom zapewnić emocje na najwyższym poziomie, zawodnikom – maksymalny komfort gry oraz by w kolejnych pokoleniach wskrzeszać chęć kontynuowania szlachetnych tradycji sopockiego rugby.

Fot. Fotobank/UMS
Fot. Fotobank.Pl/UMS

 

Przedsięwzięcie miało także na celu poprawę stanu technicznego obiektów sportowych, tak by osiągnięte zostały standardy zgodne z Międzynarodową Organizacją Rugby IRB oraz FIFA. Dzięki realizacji projektu powstała nowoczesna infrastruktura sportowo – widowiskowa w centrum Aglomeracji Trójmiejskiej oraz nowoczesna baza szkoleniowa umożliwiająca kształcenie dzieci i młodzieży na najwyższym, sportowym poziomie. Inwestycja dofinansowana została kwotą 2,4 mln PLN przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na rok 2014”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.