Morska przygoda w ekstremalnym wydaniu, czyli Runmageddon Gdynia

4 Cze

Start z plaży, wodne przeszkody, a później survivalowy bieg po parku, tak zapowiada się Runmageddon Gdynia. Organizatorzy gwarantują dużo piasku, błota i słonej wody. W dniach 8–9 czerwca br. gdyńskim wybrzeżem zatrzęsie Runmageddon, a tysiące uczestników weźmie udział w ekstremalnej, morskiej przygodzie.

Początek runmageddonowych tras będzie wyglądał niewinnie. Uczestnicy po dziesięciominutowej rozgrzewce, ruszą w kierunku Bałtyku. Najpierw pokonają okopy, a tuż po nich wbiegną do wody, gdzie zmierzą się ze stojącą w morzu ścianką. Następnie, na swojej drodze spotkają konstrukcję z drewnianych belek tzw.„Koziołki” oraz „Poziome Zasieki” i tak rozpocznie się ich pełna skrajnych emocji, ekstremalna przygoda. Jakie jeszcze przeszkody Runmageddonu czekać będą na startujących? Przy mecie staną: nowość w Gdyni – „Domek typu A” czyli wielka monumentalna przeszkoda z dwóch ścian, po których uczestnicy wspinają się; zmodyfikowane Oponeo, które ostatnio straszyło dużą liczbą opon, a teraz cieszy dodaną do konstrukcji Tyrolką, znany i lubiany Multirig czyli tzw. wycisk dla mięśni rąk i pleców oraz metalowe drabinki pod nazwą „Helikopter”.

Każda osoba, która marzy o zdobyciu nowych, niezapomnianych wrażeń będzie mogła pobiec w wybranej formule Runmageddonu, wystarczy tylko, że zapisze się na bieg poprzez stronę. Podczas tegorocznej edycji biegu, chętni mogą wybierać między 4 formułami. Pierwsza z nich trzykilometrowe Intro z 15 utrudnieniami to idealny wybór dla debiutantów, którzy pierwszy raz zamierzają wystartować w Runmageddonie. Na osoby, o nieco większym apetycie na sportowe wyzwanie będzie czekać Nocny lub Dzienny Rekrut, 6-kilometrowy bieg z 30 przeszkodami. W tych trzech formułach udział mogą wziąć osoby dorosłe oraz te po 16 roku życia, ale tylko za pisemną i osobistą zgodą opiekuna prawnego. Śmiałkowie, którzy przekroczyli już wiek pełnoletniości staną twarzą w twarz z najdłuższą formułą Classic, czyli z 12–kilometrowym odcinkiem najeżonym 50 przeszkodami. Uczestnicy muszą być gotowi na pokonywanie niecodziennych przeszkód, z którymi najlepiej mierzyć w grupie znajomych. – Start w Runmageddonie ze znajomymi to świetna okazja, by lepiej się poznać i przeżyć wspólnie coś, co wspominać będziemy przez lata. To frajda lepsza niż wieczorne wyjście na imprezę. W tym sezonie planujemy pokonać Nocny Runmageddon. Startujemy w 5 osób i jednego jestem pewna, żadna przeszkoda nie będzie nam straszna – mówi Kamila, mieszkanka Gdańska.

Organizator Runmageddonu pamięta też o najmłodszych specjalnie dla nich przygotuje trasę Runmageddonu Kids z 10 przeszkodami, którą maluchy pokonywać będą w 3 grupach wiekowych: 4-5, 6-8, 9-11 lat. Młodzież między 12-15 rokiem życia będzie miała okazję sprawdzić się w formule Junior, czyli dwukilometrowym dystansie z ponad 15 przeszkodami. Wystartuje z linii startu formuł dla dorosłych. Tam pokona kilka ich przeszkód, a swój bieg zakończy na trasie dla dzieci. Nastolatki będą miały okazje jednocześnie pobawić się na trasie dla maluchów, jak i zasmakować przeszkód z formuł dla dorosłych.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.