Kto zwycięży na Hipodromie?

11 Kwi

Przed nami finał cyklicznych zawodów w skokach przez przeszkody JumpOFF, tradycyjnie rozgrywanych w sezonie zimowym na Hipodromie. Zawodnicy już od października startują w kolejnych eliminacjach zbierając punkty, za które podczas finału będą mogli otrzymać atrakcyjne nagrody finansowe. Kto tym razem zatriumfuje na sopockim parkurze? Przekonamy się już w połowie kwietnia.

Większość zawodników to stali bywalcy Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia.

Uważny widz może też zauważyć, że pomiędzy zawodnikami panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji – takie zawody to doskonała szkoła charakterów, tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem, a w poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody.

Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu.

Podczas zawodów JumpOFF Hipodrom zawodnicy mogą wziąć udział w konkursach o różnej trudności i różnej wysokości przeszkód, a zaliczanych do następujących rund:

Runda Pony – wysokość przeszkód do 50cm
Runda Biała – wysokość przeszkód do 60 cm
Runda Brązowa – wysokość przeszkód do 90 cm
Runda Srebrna – wysokość przeszkód do 105 cm
Runda Złota – wysokość przeszkód do 115 cm
Runda Platynowa – wysokość przeszkód do 125 cm
Runda Bursztynowa – wysokość przeszkód do 135 cm
Runda Diamentowa – wysokość przeszkód do 145 cm

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe (między innymi z biżuterią inspirowaną jeździectwem) oraz food trucki, które spotkać będzie można na podwórzu koło stajni.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki
Rozgrywki finałowe potrwają od 12 do 14 kwietnia w godzinach 8:00–19:00. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.