Kobiety pobiegną dla zdrowia

28 Kwi

Jeśli szukasz motywacji do biegania, to już 30 kwietnia nadarzy się okazja, by ruszyć się z domu i poczuć wiatr we włosach. W najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, trasą wzdłuż malowniczego Bulwaru Nadmorskiego pobiegnie specjalny ZAWSZE PIER(w)SI-Bieg Kobiet. Wystartują w nim wyłącznie panie, gdyż jego celem jest zwiększenie świadomości profilaktyki chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi.

To kolejne spotkanie miłośniczek biegania nad morzem. W poprzednim roku na trasie gdyńskiego biegu znalazło się ponad 1500 kobiet. Przed paniami 5 kilometrów biegu, czyli w sam raz zarówno dla doświadczonych biegaczek, jak i dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z taką formą aktywności fizycznej. Zawody rozpoczną się punktualnie, w samo południe.

Impreza będzie się odbywała w kilku kategoriach wiekowych: Open, 14-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-60 i więcej. Pakiety startowe będzie można odebrać dzień przed zawodami w godz. 11.00-18.00 w Gdyńskim Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5, jak i w dniu zawodów od godz. 8.30-11.00 przy Bulwarze Nadmorskim w okolicach startu i mety.

Inspiratorką wydarzenia jest Marzena Michalec – pasjonatka biegania i aktywności fizycznej. Ideą zawodów jest budowanie solidarności z kobietami, które zmagają się z chorobami nowotworowymi, a zwłaszcza nowotworem piersi. Sama pomysłodawczyni imprezy niedawno zwyciężyła walkę z guzem piersi. Biegowe imprezy dla pań odbywają się w Gdyni jak i we Wrocławiu, Świdnicy i Poznaniu.

W minionym roku w zawodach wzięło udział 6000 kobiet. Podczas gdyńskiej edycji ZAWSZE PIER(w)SI- Bieg Kobiet w 2016 roku na starcie stanęło 1500 pań.

ZAWSZE PIER(w)SI- Bieg Kobiet
niedziela 30 kwietnia, godz. 12.00
Bulwar Nadmorski

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.