Jestem z Gdańska. Startuję!

3 Paź

W niedzielę 23 października po raz kolejny brzeźnieńską plażę zaleje czerwona fala koszulek, a to za sprawą uczestników najbardziej rodzinnej imprezy sportowej w Gdańsku. Już od ośmiu lat frekwencja „Gdańsk Biega” potwierdza, że mieszkańcy naszego miasta są aktywni bez względu na wiek czy porę roku.

Przedsięwzięcie to cieszy się niesłabnącą popularnością, gdyż w biegu nie ma numerów startowych, pomiaru czasu oraz klasyfikacji końcowej. Zwycięża każdy kto zdecyduje się wyjść z domu i pobiec indywidualnie, z przyjaciółmi, rodziną czy czworonogim pupilem.

Rozgrzewka ruchowa i kulinarna
Przed startem o godzinie 11:45 przed sceną na plaży biegacze wezmą udział w tradycyjnej rozgrzewce w energetycznych rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa zostanie wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Mając na uwadze jesienną aurę i porę obiadową organizatorzy przygotują ciepły posiłek dla wszystkich śmiałków, którzy nierzadko w deszczu i wietrze pokonują plażowy dystans. Wszyscy biegacze, po dotarciu do mety, będą mieli okazję zasmakować gorącej zupy z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Z kolei amatorzy fotografii jak co roku będą mogli skorzystać z fotobudki.

Darmowa rejestracja
Aby wystartować w Gdańsk Biega 2016 należy wypełnić formularz na www.gdansk.pl/gdanskbiega/zapisy/
Rejestracja jest bezpłatna.
Organizatorzy przygotowali 3500 pakietów startowych w postaci koszulek biegowych. Koszulki będzie można odebrać w sobotę 22 października – w godz. 10:00 – 15:00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Rejestracja uczestników trwa od 3 do 20 października.
Więcej informacji o Gdańsk Biega 2016 znajduje się na www.gdansk.pl/gdanskbiega.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.