III Bieg Oliwski

23 Wrz

5 października odbędzie się III Bieg Oliwski, który organizowany jest przez Radę Dzielnicy Oliwa i Akademię Biegania na dystansie 5 km i 11 km. Impreza do tej pory odbywała się dwukrotnie i ma opinię jednego z najbardziej klimatycznych biegów. Wynika to z miejsca organizacji biegu, który odbywa się w przepięknej dzielnicy Gdańska. Jak wyjaśniają organizatorzy III Biegu Oliwskiego – jest to impreza niezwykła, gdyż kameralność i klimat miejsca, wręcz sprzyja rodzinnej atmosferze rodzinnego święta biegowego. 

Trasa oliwskiego biegu będzie prowadzić przez tereny miejskie, w tym położone na obszarze ogrodu zoologicznego, oraz zarządzane przez Nadleśnictwo Gdańsk

Na bieg warto się zapisać już teraz, bo limit zawodników wynosi tylko 300 osób. Natomiast atrakcyjne wpisowe w wysokości 10 zł, wręcz zachęca do uczestnictwa w imprezie. Zapisy trwają do 1 października.

Uczestnicy biegu zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w wysokości 10 złotych na nr konta: 49 1160 2202 0000 0002 6662 2852 Akademia Biegania, ul. Kościuszki 9c/4, Gdańsk 80-451. Tytuł przelewu: opłata startowa III Bieg Oliwski imię i nazwisko zawodnika

Co ważne, udział w imprezie jest bezpłatny dla mieszkańców gdańskiej dzielnicy Oliwa ! Zgłoszenia mieszkańców Oliwy przyjmowane są poprzez stronę BiegOliwski.AkademiaBiegania.pl do dnia 25 września do godz. 23:59.

Trasa
Bieg odbędzie się na dystansie 5 km (+/- 10%) lub 11 km (+/- 10% ) o godzinie 12:00. Start i meta znajdować się będą na terenie boiska KS Olivia przy ul. Kościerskiej – Większa część trasy jest zlokalizowana w lesie (teren Ogrodu Zoologicznego i Nadleśnictwa Gdańsk). Kilkusetmetrowe odcinki to nawierzchnia asfaltowa.

Trasa ma dwie pętle – jedną dla 5 km i dwie dla 11 km, które przebiegają na tej samej pętli. Zawodnicy startujący na dystansie 11 km nie kończą pierwszej pętli na terenie boiska. Wcześniej, na piątym kilometrze trasy, kierowani będą przez służby informacyjne oznaczone pomarańczowymi kamizelkami na dalszy odcinek trasy.
trasa

Na miejscu startu (mety) znajdować się będzie przebieralnia, toalety oraz depozyt.

Klasyfikacja końcowa biegów
Kategorie:
Kobiety:
(K16) kobiety 16 – 39 lat
(K40) kobiety 40 – 59
(K60) kobiety 60 i powyżej

Mężczyźni:
(M16) mężczyźni 16 – 39 lat
(M40) mężczyźni 40 – 59
(M60) mężczyźni 60 i powyżej

Najszybsza mieszkanka Oliwy, Najszybszy mieszkaniec Oliwy.

Nagrody
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowy medal. W klasyfikacji Oliwianie, najszybsza mieszkanka Oliwy i najszybszy mieszkaniec Oliwy otrzymają puchary.

W kategoriach wiekowych pierwsze trzy osoby otrzymają puchary.

Nagrody nie dublują się.

Po biegu wszyscy zawodnicy wezmą udział w losowaniu dodatkowych nagród – ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorem biegu jest Rada Dzielnicy Oliwa, którą wspiera w tym zadaniu grupa biegowa Akademia Biegania.

akad

Partnerzy biegu:
Skoda Lelek Sopot, Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku – Oliwie, Nadleśnictwo Gdańsk, KreativSport.

Kontakt z organizatorem „III Biegu Oliwskiego”: oliwski.bieg@gmail.com.

Źródło: Informacja prasowa

Fot.tyt. akademia.biegania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.