Historyczna trasa Gdańsk Business Run

22 Maj

Trasa Gdańsk Business Run została w tym roku wytyczona na terenie Młodego Miasta, wokół Europejskiego Centrum Solidarności. Sztafety przebiegną m.in. pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 września o 10:30. To druga lokalna edycja największego ogólnopolskiego biegu charytatywnego na rzecz beneficjentów po amputacjach.

Gdzie biegniemy?
Przypomnijmy, iż w Gdańsk Business Run startują drużyny złożone z 5-ciu biegaczy, z których każdy przebiega jedną pętlę. W tym roku dystans wynosi przyjazne 3,3 km. Start i meta, czyli strefa zmian, zostaną ustawione w okolicy parkingu przy Europejskim Centrum Solidarności. Zawodnicy będą biegli historycznymi uliczkami na terenach postoczniowych: ul. Nowomiejską, ul. Droga do Wolności, ul. Ks. J. Popieluszki, ul. Rybaki Górne i z powrotem. Trasa prowadzi obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk.

W odróżnieniu od zeszłego roku nie mogliśmy zaplanować trasy na terenie Głównego Miasta, z uwagi na przewidziane w tym czasie liczne remonty  – mówi Magdalena Jabłońska, Koordynatorka Pomorskiego Oddziału Fundacji Poland Business Run. – Z drugiej strony możliwości tych okolic pod względem eventowym dają o wiele większe pole do popisu, choćby pod kątem organizacji atrakcji dla kibiców. Tymczasem zachęcam serdecznie wszystkie trójmiejskie firmy do zapisania swych drużyn. To idealny projekt CSR-owy dla biznesu.

Kto może pobiec?

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 378 zł. Dla zawodników przygotowano pakiety startowe, koszulki, odpowiednio zbilansowany posiłek, a także pamiątkowe medale. Przed biegiem zostanie przeprowadzona wspólna rozgrzewka. Do dyspozycji będą szatnie i depozyty. Wydawanie pakietów nastąpi w drugiej połowie sierpnia.

Dla kogo biegniemy?
Tak jak w zeszłym roku biegniemy również dla Mateusza Pędziwiatra, studenta Politechniki Gdańskiej, który dzięki zebranej kwocie cieszy się dziś nowym lejem do protezy nogi, co znacznie ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Teraz czas na kolejny etap jego powrotu do aktywności sportowej. Część funduszy Gdańsk Business Run zostanie przeznaczona na specjalną protezę biegową. Mateusz wystartuje razem z biegaczami we wrześniu.

W chwili obecnej czekamy także na zatwierdzenie drugiego beneficjenta lub beneficjentkę z Pomorza. Wnioski były zbierane do końca kwietnia i są w trakcie weryfikacji  – dodaje Magda Jabłońska.

Gdańsk Business Run wspierają
W tym roku współorganizatorami Gdańsk Business Run są firmy: Bayer, State Street, AccorHotels, Torus, Teja Tur oraz Grupa Możliwe. Bieg wspierają jako Sponsorzy: Bayer, Epam, State Street. Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Stadion Energa Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Personal PR. Patronat Honorowy nad biegiem objęła organizacja Pracodawcy Pomorza. 

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 138 podopiecznym.

Biznes biega i pomaga czyli akcja CSR-owa skrojona na miarę
Poland Business Run to sprawdzony projekt CSR szyty na miarę dla różnych firm z różnych sektorów, a nie tylko propozycja udziału w zwykłym charytatywnym biegu. CSR jest strategią odpowiedzialnego biznesu z długofalowymi korzyściami. Angażując się we współpracę z lokalnymi środowiskami na rzecz miejscowych, społecznych projektów, podnosi się kulturę organizacyjną firmy, motywuje zespół pracowników oraz buduje dobry wizerunek marki. Dzięki Poland Business Run zyskuje motywacja pracowników.  Uczestnicząc w kolejnych etapach organizacji projektu, pracownicy nabywają nowych umiejętności pracy i mogą wykazać się na różnych polach działalności zespołowej. Wdrażając dobre praktyki w ramach społecznej inicjatywy, wzmacniają swoje zaangażowanie w życie firmy, odkrywają w sobie nowy potencjał i sprawdzają swoje kompetencje. Ich zaangażowanie ukierunkowane jest na pomoc konkretnym beneficjentom, z którymi mają realny kontakt, a widząc efekty swojej pracy, jeszcze bardziej motywują się do rozwoju zawodowego i osobistego.

                                            >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.