Halowy Puchar Sopotu TS w skokach przez przeszkody

25 Lis

Trzydniowe zawody jeździeckie zostaną rozegrane na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu w dniach 25-27 listopada. Halowy Puchar Sopotu to zarazem IV eliminacja w ramach jesienno-zimowego cyklu JumpOFF Hipodrom. W zawodach weźmie udział ponad 200 par z całej Polski, a także grupa zawodników z Litwy, na których czeka do podziału pula nagród wysokości 25 000 złotych.

Zawody potrwają od piątku do niedzieli, w godzinach od 8.00 do 19.00. Łącznie rozegranych zostanie 21 konkursów w klasach od mini LL do CC. Podział na klasy obejmuje następujące wysokości przeszkód:

mini LL – 60 cm
LL – do 90 cm
L – 100 cm (L1 – 105 cm)
P – 110 cm (P1 – 115 cm)
N – 120 cm (N1 – 125 cm)
C – 130 cm (C1 –  135 cm)
CC – 140 cm

W sobotę około godziny 16.00 odbędzie się nieformalny konkurs Grand Prix tych zawodów.

Organizatorzy przygotowali także liczne konkursy dla publiczności i zawodników, w których nagrodami są rowery miejskie i skuter elektryczny.

Wszystko po to, aby wesprzeć startujących sportowców i odpowiednio zagrzać ich do walki o zwycięstwo.

Zawodnicy startujący w cyklu JumpOFF zbierają dodatkowo punkty w klasyfikacji ogólnej, podzielonej na rundy wg następujących klas konkursów:

Runda Brązowa w klasie LL
Runda Srebrna w klasie L, L1
Runda Złota w klasie P, P1
Runda Platynowa w klasie N, N1
Runda Bursztynowa w klasie C, C1
Runda Diamentowa w klasie CC,CC1

Za premiowane miejsce w konkursie zawodnicy otrzymują punkty bonifikacyjne, które na koniec rozgrywek są przeliczane na nagrody pieniężne, w związku z tym każdy posiadający punkty odbiera nagrody finansowe.

Po trzeciej eliminacji ranking rozgrywek całego cyklu JumpOFF Hipodrom Sopot 2016/2017 wygląda następująco: w Rundzie Brązowej najwyższą ilość punktów mają po równo Martyna Ciegiert, Natalia Kaczorowska, Hanna Padalak i Waldemar Golisz. W Rundzie Srebrnej prowadzi Zbigniew Szrejder, w Rundzie Złotej Oliwia Rogalewska, która zajmuje także pierwsze miejsce wraz z Julią Krawczyk w Rundzie Platynowej, zaś w Rundzie Bursztynowej prowadzi Krzysztof Eron. Rundę Diamentową natomiast wygrywa w tej chwili Julia Bieganowska.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Więcej na temat zawodów oraz regulaminy konkursów znaleźć można na stronie:
www.hipodrom.sopot.pl/pl/imprezy/zawody/zr-b/jump-off-2015-2016-2017.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.