Gdyńskie biegi po nowemu

29 Gru

Tradycja nakazuje, aby nowy rok powitać z pakietem nowych postanowień, lub w przypadku amatorów sportu z ambitnym planem startowym. Na kilkadziesiąt godzin przed zakończeniem 2016 roku, Gdyńskie Centrum Sportu opublikowało terminarz przyszłorocznego PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, które może być wyzwaniem dla jednych i drugich. Przy okazji GCS zapowiada rewolucyjne zmiany.

PKO Grand Prix Gdyni to największy cykl biegowy na Pomorzu i jeden z największych w kraju. Sportowa zabawa tradycyjnie rozpoczyna się od zawodów z okazji urodzin Gdyni. I już przy okazji lutowego startu pojawia się pierwsza zaskakująca zmiana, bowiem Bieg Urodzinowy zostanie rozłożony na dwa dni. W sobotę 10 lutego wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi i uczestnicy marszu nordic walking, niedziela 11 lutego zaś zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 km – wyjaśnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Kolejnym zaskoczeniem może być zmieniona data Biegu Świętojańskiego, który zamiast pod koniec czerwca, odbędzie się na początku miesiąca, czyli 9 czerwca. Jednak na tym nie koniec, bo zmian mamy w zanadrzu znacznie, znacznie więcej – dodaje tajemniczo Łucyk.

Przypomnijmy, cykl biegów to cztery imprezy składające się z rywalizacji dzieci, młodzieży, zawodników nordic walking oraz biegu głównego ulicami Gdyni na dystansie 10 kilometrów. Oprócz Biegu Urodzinowego i Świętojańskiego, Gdyńskie Centrum Sportu organizuje Bieg Europejski (6-7 maja 2017) a także Bieg Niepodległości (11 listopada 2017).

Rejestracja do cyklu wystartuje w pierwszej połowie stycznia, a o kolejnych zapowiadanych zmianach organizatorzy będą informować na bieżąco w przyszłym roku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.