Gdańsk znów na rowerowym podium!

1 Cze

Czekamy na oficjalne wyniki Europejskiej Rowerowej Rywalizacji Miast – European Cycling Challenge. Z danych dostępnych na stronie wydarzenia wynika, że Miasto Gdańsk jest na podium w dwóch kategoriach.

Już trzeci rok z rzędu Gdańsk zajął pierwsze miejsce w kategorii „Najbardziej Rowerowe Miasto”, uzyskując wynik 1800,6 km na 1000 mieszkańców. W drugiej głównej kategorii „Bezwzględna Liczba Wykręconych Kilometrów” Gdańsk uplasował się na drugim miejscu, tuż za kilkumilionową turecką metropolią Izmir. Mieszkańcy Gdańska „wykręcili” 831 496,7 km, tym samym pobijając swój zeszłoroczny rekord. Dla porównania mieszkańcy Izmiru pokonali na rowerach 855 0002,1 tys. km.

To była piękna walka o prymat w obu kategoriach, do ostatniej chwili. Serdeczne podziękowania dla wszystkich gdańszczan, małych i dużych, oraz dla pracowników firm, instytucji za wielkie serce i wysiłek w ramach tej rywalizacji. Gratulacje dla Izmiru. Gdańsk nadal ma wielkie powody do dumy i nie będziemy ustawać w rozwijaniu rowerowego oblicza naszego miasta – zapewnia wiceprezydent Gdańska, Piotr Grzelak.

European Cycling Challenge to rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana w 2012 roku przez Bolonię. W tegorocznej edycji oprócz Gdańska startowało 51 miast. W okresie od 1 do 31 maja członkowie miejskich rowerowych drużyn rejestrowali wszystkie rowerowe podróże, aby zapewnić zwycięstwo swoim miastom. Kilometry dla Gdańska kręciło 130 gdańskich firm, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni. Zwycięskie firmy, uczelnie, gimnazjum oraz najbardziej aktywni gdańszczanie odbiorą nagrody podczas Gdańskiego Pikniku rowerowego 10 czerwca w Parku im. R. Reagana.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.