Gdańsk pobiegnie dla Mateusza!

24 Sie

Znany już jest beneficjent Gdańsk Business Run. To Mateusz Pędziwiatr, 23-letni student Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę. Gdańsk Business Run startuje 4 września i po raz pierwszy angażuje gdańskie środowisko biznesowe w największy charytatywny bieg w Polsce.

Z natury jestem optymistą. Mogło być gorzej – takimi słowami powitał organizatorów Mateusz, gdy przyjechali nakręcić z nim film. I faktycznie od tego chłopaka bije pozytywna energia i chęć powrotu do aktywnego życia. Chciałby ćwiczyć jak najwięcej… a nie może, bo źle wyprofilowany lej do protezy rani jego kikut po amputacji nogi.

Mateusz Pędziwiatr studiuje energetykę na Politechnice Gdańskiej. Cztery lata temu, gdy wracał do domu, wpadł pod pociąg. W wyniku tego wypadku Mateusz stracił rękę i nogę. Mateusz interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia też podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem młody mężczyzna był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste. Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. „Nowa noga” pozwoli Mateuszowi wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie ok. 4 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł.

Konkursy czyli wygrywaj więcej
Przez cały czas trwania zapisów czyli do 4 września aktywny jest konkurs dla wszystkich biegaczy „KONKURSOWA ROZGRZEWKA” na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play. Konkurs łączy w sobie wyzwanie w świecie online, które polega na rozwiązywaniu zadań w aplikacji, oraz w rzeczywistości. Przykładem może być gra miejska w długi sierpniowy weekend, podczas której na graczy punkty będą czekać na ścieżkach biegowych parku Reagana. Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningową specjalistów AWFiS Gdańsk. Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej Huntly.

Biznes biega i pomaga czyli akcja CSR-owa skrojona na miarę
Poland Business Run to sprawdzony projekt CSR szyty na miarę dla różnych firm z różnych sektorów, a nie tylko propozycja udziału w zwykłym charytatywnym biegu. CSR jest strategią odpowiedzialnego biznesu z długofalowymi korzyściami. Angażując się we współpracę z lokalnymi środowiskami na rzecz miejscowych, społecznych projektów, podnosi się kulturę organizacyjną firmy, motywuje zespół pracowników oraz buduje dobry wizerunek marki.

mat
Dzięki Poland Business Run zyskuje motywacja pracowników.  Uczestnicząc w kolejnych etapach organizacji projektu, pracownicy nabywają nowych umiejętności pracy i mogą wykazać się na różnych polach działalności zespołowej. Wdrażając dobre praktyki w ramach społecznej inicjatywy, wzmacniają swoje zaangażowanie w życie firmy, odkrywają w sobie nowy potencjał i sprawdzają swoje kompetencje. Ich zaangażowanie ukierunkowane jest na pomoc konkretnym beneficjentom, z którymi mają realny kontakt, a widząc efekty swojej pracy, jeszcze bardziej motywują się do rozwoju zawodowego i osobistego.

GDAŃSK BUSINESS RUN WSPIERAJĄ
Partnerami wydarzenia Gdańsk Business Run są miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz MOSiR. Organizatorami są EPAM i Zuchwali.com. Sponsorami zostali EPAM, State Street i International Paper Kwidzyn. Partnerami są Orbis, coworking O4, Olivia Business Centre, Torus, Lechia, Huntly App, Centrum Dietetyki Efyra, Sklepbiegacza.pl oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.