Dominacja Ukraińców w Herbalife Triathlon

13 Sie

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Herbalife Triathlon, który został rozegrany w miniony weekend w Gdyni. Na metę dotarło 989 zawodników. Zawody zdominowali Ukraińcy – pierwszy na linię mety wbiegł Viktor Zemstev, a drugi Anton Blokhin. 

Triathlon to sport dla twardzieli. Najpierw pływanie na dystansie 1,9 km, później 90,2 km jazdy rowerem, a na zakończenie 21 km biegu. Dla wielu startujących było to zbyt mordercze wyzwanie. Pozostali – ci, którzy wytrwali, z wielką satysfakcją przekraczali linię mety. Najszybsi zrobili to w niewiele ponad 4 godziny. Ostatni z zawodników potrzebował o cztery godziny więcej.

Jak zaprezentowali się Polacy? Najlepszym reprezentantem gospodarzy okazał się Mikołaj Luft, trzeci zawodnik Herbalife Triathlon 2013. W zapowiedzi zawodów pisaliśmy o ambasadorach – znanych postaciach, biorących udział w zmaganiach. Poniżej miejsca całej plejady gwiazd, wśród których zdecydowanie wyróżnił się Robert Rozmus.

Miejsca gwiazd:
184. Robert Rozmus – 05:13:52
540. Maciej Stuhr – 05:50:22
716. Piotr Kraśko – 06:09:04
951. Borys Szyc – 06:58:14
961. Tomasz Karolak – 07:09:27

Szczególne słowa uznania należą się kobietom. Najlepsza z nich – Maria Cześnik, była czternasta. I to ma być słaba płeć?

Wszystkim osobom, które wzięły udział w zawodach, należą się słowa uznania. Nie tylko tym, którzy dotarli do mety. Już samo stanięcie na starcie tego morderczego wyścigu wymagało odwagi i wiary we własne umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.