Cyklo Gdynia po raz czwarty

30 Sie

Czwarty raz Gdynia przyjmie kolarzy ścigających się w ramach zawodów Cyklo Gdynia. W niedzielę 4 września odbędzie się największy i najważniejszy wyścig z serii, jednocześnie będzie to podsumowanie szosowego sezonu w zawodach organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Niedzielne zawody to najbardziej prestiżowy wyścig, z wyjątkową oprawą. Miasteczko zawodów, linia startu oraz meta umiejscowione są w najbardziej charakterystycznym miejscu miasta – na alei Jana Pawła II. Zarówno charakterystyka trasy jak i sceneria od startu do mety nadają mu wyjątkowy charakter wydarzenia najwyższej rangi dla każdego kolarza amatora. – Jak co roku – każdy uczestnik może także liczyć na profesjonalne zabezpieczenie trasy, co w połączeniu z wysokiej jakości nawierzchnią dróg daje szansę na posmakowanie prawdziwego ścigania  zapewniają organizatorzy.

Kolarze ponownie do wyboru mają dwa dystanse, „sprinterski”. 40 km oraz  dla osób z bardziej zaprawioną w bojach „nogą”  125 km. Pierwsza z tras po starcie z alei Jana Pawła II skręca na północ, pozwalając uczestnikom poznać zarówno bliskie portu bardziej przemysłowe oblicze Gdyni, z widokiem na portowe dźwigi i stoczniową suwnicę, podziwianą z Estakady Kwiatkowskiego. Z kolei tuż po wjeździe do dzielnicy Obłuże, zawodnicy zmierzą się największą przeszkodą na trasie, czyli podjazdem ulicą Kontradmirała Xawerego Czernickiego. Tam na zawodników czekają prawdziwe serpentyny i całkiem spore stromizny do pokonania. Podjazd mierzy 1.6 km długości i jego średnie nachylenie wynosi 4%. Mapę trasy można pobrać ze strony.

Natomiast dłuższa pętla wiedzie po drogach kaszubskich gmin sąsiadujących z Gdynią. Pierwszą poważniejsza przeszkodą jest podjazd do Witomina. Następnie wysiłek umila piękne kaszubskie widoki okolic Koleczkowa czy Nowego Dworu Wejherowskiego. Szczegółowa mapa trasy dostępna jest pod adresem mapa.

– Tych, którzy wciąż wahają się, czy wystartować podpowiadamy, że na podjęcie decyzji zostało niewiele czasu. Zapisać się można do 31 sierpnia, na stronie cyklo.info.pl/cyklo-gdynia/ informują organizatorzy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.