Belgowie zdobywcami Pucharu Narodów Longines

17 Cze

Walka była zacięta, a zwycięzcę Pucharu Narodów Longines wyłoniła dopiero elektryzująca publiczność dogrywka. W strefie rozrywki show kradły alpaki, a w zamykającym konkurs Pucharze Prezydenta Sopotu nie miała sobie równych Gudrun Patteet z Belgii.

Piąta edycja Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO 5* Sopot minęła, jak z bicza strzelił. Przez cztery czerwcowe dni do rywalizacji przystąpili zawodnicy z całego świata, którzy kolejny raz mierzyli się z trudnymi parkurami w ramach pierwszej dywizji Longines.

Sopockie zawody stały się cenioną marką, a o ich wyjątkowej atmosferze niesie się już legenda. Unikatowe położenie, organizacja na najwyższym poziomie i sprzyjający klimat sprawiają, że zmagania w Sopocie to wielka przyjemność dla zawodników, szefów ekip i licznie zgromadzonej publiczności, która przez cały rok czeka pierwszy sygnał do startu na Hipodromie.

Niedziela okazała się najważniejsza. Pierwszym konkursem dnia był Puchar Narodów Longines, w którym wystartowało 8 ekip, z czego 6 walczyło o punkty w ramach kwalifikacji do październikowego finału Longines Nations Cup w Barcelonie. Dobra forma Polaków pozwalała mieć nadzieję, że tu nad morzem wydarzy się piękna historia i polski team ukończy zmagania, stając się numerem jeden. Polacy jeździli dobrze, ustrzegli się nadmiaru błędów, jednak to goście zdominowali Hipodrom w Sopocie. Puchar Narodów zakończył się dogrywką pomiędzy Belgią, a Irlandią. Niestety reprezentant Irlandii zanotował jedną zrzutkę, a ze zwycięstwa z szampanem na podium cieszyła się Belgii w składzie: Niels Bruynseels, Gudrun Patteet, YvesVanderhasselt i Pieter Davos.

Po pucharowej dekoracji została wyłoniona najlepsza polska amazonka zawodów. Została nią Monika Grundkowska, która nie kryjąc wzruszenia odebrała nagrodę od partnera zawodów firmy Farys Design, producenta ekskluzywnej biżuterii.

W zamykającym zawody konkursie o Puchar Gospodarza LOTTO CSIO 2019 – Prezydenta Miasta Sopotu zwyciężyła Gudrun Patteet z Belgii, dosiadająca Sea Coast Crystal de Leau. Na drugim miejscu polski kadrowicz Andrzej Opłatek na koniu Conthinder, na trzecim James Wilson z Wielkiej Brytanii na 10 letnim Escola M.

W piątej edycji LOTTO CSIO 2019 wystartowało w sumie 176 koni, dosiadanych przez 72 zawodników. Polskę reprezentowało 19 jeźdźców, którzy przywieźli do Sopotu 39 wierzchowców, które klasą i talentem udowadniają, że polskie tradycje jeździeckie są kontynuowane.

Strefa rozrywki jeszcze bardziej tętniła życiem. Znów uwagę skradły alpaki, które okazały się najbardziej oczekiwanymi przez maluchy gośćmi na Hipodromie. Atrakcje sportowe, morze możliwości dla rodzinnego wypoczynku, przepyszne menu food trucków sprawiły, że weekend na Hipodromie okazał się fantastycznym i doskonałym preludium rozpoczynających się już zaraz wakacji.
Gospodarzem zawodów, które odbyły się pod egidą Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) było Miasto Sopot. Do zobaczenia za rok!

Fot.: Photo Monskoo.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.