Bardzo aktywny początek roku na Hipodromie

11 Sty

Choć może się wydawać, że zima to czas odpoczynku dla osób uprawiających jeździectwo, sopocki Hipodrom przygotował dla nich bardzo bogatą ofertę zawodów, które odbywają się pod dachem, w największej w Polsce krytej ujeżdżalni.

W dniach 13-14 stycznia na Hali Pomarańczowej rozegrana zostanie piąta już eliminacja cyklu zawodów w skokach przez przeszkody JumpOFF Hipodrom. Są to zawody regionalne, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem zawodników. W najbliższej edycji weźmie udział ponad 200 jeźdźców i blisko 250 koni. Kolejne konkursy – od najłatwiejszych, o niskich przeszkodach, do najtrudniejszych, w których trzeba przeskakiwać przeszkody nawet o wys. 1,4 m – będą się odbywały od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

Zawody JumpOFF to cykl rozgrywek halowych, w których zawodnicy ścigają się o pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Cykl kończy się w marcu, podczas rozgrywek finałowych i choć wszystko jeszcze może się zdarzyć, na dzień dzisiejszy największym faworytem jest Jacek Grzywacz, który startując na kilku koniach w różnych konkursach prowadzi w klasyfikacji generalnej w trzech najwyższych rundach. Tuż za nim plasują się Mateusz Kiempa oraz idąca jak burza po polskich parkurach Wiktoria Rezmer.

Publiczność ma komu kibicować, każdy z zawodników ma swoje grono wiernych kibiców, a atmosfera na zawodach jest naprawdę gorąca.

Kolejny weekend to nowość na Hipodromie, zawody o randze ogólnopolskiej pod nazwą HIPODROMIKA. Organizatorzy zawodów, chcąc zwrócić uwagę na postępującą feminizację sportów jeździeckich, przygotowali osobną rundę i specjalne nagrody dla biorących udział w Hipodromice pań.

Zawodom będą towarzyszyły mini-targi, w tym miesiącu pod hasłem „zdrowie i uroda”, które doskonale wpisuje się w trwający właśnie karnawał.

Kolejna nowość na sopockim parkurze to Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-28 stycznia. W zawodach wezmą udział najmłodsi jeźdźcy, dla których szczególnie ważna jest możliwość uczenia się poprzez udział w zawodach. Jest to nauka zasad panujących na parkurze, począwszy od stroju, którego wygląd jest bardzo ściśle określony przez przepisy Polskiego Związku Jeździeckiego, poprzez zasady zachowania sportowca na zawodach, zasady fair play i ćwiczenie odporności psychicznej, która jest tak bardzo ważna w sporcie, w którym biorą udział zwierzęta.

Wstęp na wszystkie styczniowe zawody jest bezpłatny.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa, wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką od strony Żabianki. Więcej informacji na stronie www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku: facebook.com/SopotHipodrom.

• JumpOFF Hipodrom V eliminacja, 13-14 stycznia, w godz. 8:00 – 19:00
• Zawody HIPODROMIKA, 19-21 stycznia, w godz. 8:00 – 19:00
• Zawody Dzieci i Młodzieży, 26-28 stycznia, w godz. 9:00 – 17:00

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.