Akcja ,,Czysty Aniołek”. Włącz się do akcji razem z kibicami Lechii

12 Maj

15 maja w piątek Stowarzyszenie Piękne Anioły przeprowadzi na stadionie PGE Arena, przed Meczem Przyjaźni Lechia Gdańsk–Wisła Kraków, akcję „Czysty Aniołek”. W dniu, kiedy ma zostać pobity kolejny rekord publiczności i dodatkowo powstanie specjalna trybuna dla rodzin z małymi dziećmi, jest szansa zaangażowania w tę piękną akcję kibiców z pociechami. Przed każdym z wejść na PGE Arena wolontariusze będą odbierać od kibiców środki czystości, które po meczu zostaną przekazane Miejskim Ośrodkom Pomocy Społecznej i dalej trafią do potrzebujących.

Jest wiele dzieci, które nadal w XXI wieku w naszym bliskim otoczeniu, kilkanaście kilometrów od dużych miast, zamiast myć się mydłem, myją się samą wodą. Zamiast wycierać się ręcznikiem, wycierają się potarganymi kawałkami zużytej pościeli. Wiele z nich, choć mają nawet po kilkanaście lat, nigdy nie myło zębów pastą i szczoteczką – zachęcają organizatorzy akcji ,,Czysty Aniołek”.

Każdy z nas może przyczynić się w choć mały sposób do zmiany tej sytuacji. Wystarczy przynieść do PEG Arena przed piątkowym meczem podstawowe artykuły higieniczne i środki czystości: pasty do zębów, szczoteczki, szampony, kremy, środki do mycia, ręczniki itp.

Uwaga! Zbiórka odbędzie się przy bramach nr: 8, 10 i 12.
aniolkiplakat

Honorowy patronat nad Ogólnopolską Akcją Zbiórki Środków Czystości „Czysty Aniołek”, organizowaną przez Stowarzyszenie Piękne (www.piekne-anioly.org), objął Minister Polityki Społecznej i Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.