Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Pojazdy na wiosnę – rolki, rower, a może hulajnoga?

3 kwietnia 2023 rowery

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Trudno powiedzieć, czy można to przełożyć na zachowania ludzi, ale wiosna zawsze oznacza więcej pojazdów na drodze. Obserwujemy głównie samochody, ale przecież są też osoby poruszające się na rowerze. Nie można też zapomnieć o tych, co wybierają rolki lub hulajnogę elektryczną.

Czym się poruszać?

Możliwości jest naprawdę wiele! Dobrze też zastanowić się nad tym, czy każda opcja jest warta zainteresowania. Można podejrzewać, że jest to kwestia, w przypadku której mamy okazję zetknąć się z przeróżnymi opiniami.

Jazda na rolkach

Pora więc przybliżyć poszczególne możliwości – na początek zastanówmy się nad rolkami. Jazda na rolkach to bez wątpienia świetna propozycja dla całej rodziny. Poza tym jest to szansa na poprawę stanu zdrowia. Można także się odchudzić i wyrzeźbić sylwetkę. Istotne jest też to, że rolki nie są drogie. Aspekt finansowy nie jest najważniejszy, ale nie można też udawać, że mowa o czymś bez znaczenia.

Musimy także pamiętać, że trudno mówić o rozwiązaniach idealnych. Rolki mają zalety i wady. Do minusów można zaliczyć choćby początki nauki. Na starcie mogą pojawić się naprawdę poważne problemy. Warto też rozejrzeć się za ścieżkami do jeżdżenia na rolkach. Wydaje się, że z dobrymi drogami jest pewien problem. Do minusów należy również zaliczyć ryzyko poważnych kontuzji.

Wybór hulajnogi elektrycznej

Pora przyjrzeć się temu, co gwarantują hulajnogi elektryczne. Za największą zaletę tego środka transportu wypada uznać wygodę użytkowania. Większość modeli ma kompaktowy rozmiar i możliwość składania. Tym samym hulajnogę można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Do tego dochodzi unikanie korków czy bezproblemowe parkowanie. Warto też mieć świadomość tego, że hulajnoga z napędem elektrycznym pozwala na rozwinięcie naprawdę sporych prędkości. Za standard uznaje się prędkość powyżej 20 km/h. Poza tym poruszanie się na hulajnodze jest bardzo proste. Tym samym mamy rozwiązanie, które sprawdzi się dla młodszych i starszych.

W przypadku wad kolejny raz wypada zastanowić się nad nawierzchnią. Ewentualny kłopot z nawierzchnią to coś, z czym nie każda hulajnoga może sobie poradzić. Krótko mówiąc, potrzeba szerokich opon i dobrego amortyzatora. Na uwagę zasługuje też waga pojazdu. Szacuje się, że ciężar hulajnogi zazwyczaj waha się od 12 do 13 kg. Oczywiście nie każda osoba taki stan rzeczy może odbierać jako problem.

Zakup roweru

W ten sposób dochodzimy do zakupienia roweru. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym rowery dostępne są niemal dla wszystkich. Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromny atut. Poza tym sprawa zdrowia. Jazda na rowerze to większa szansa na uniknięcie kłopotów zdrowotnych w związku z siedzącym trybem życia. Trzeba też pamiętać o tym, że niezwykle istotna jest systematyczność. Jeżdżenie rowerem to też świetna szansa na to, aby lepiej poznać otoczenie. Podczas jazdy samochodem trudno o śledzenie malowniczych szlaków.

Jednakże wybór roweru może być bardziej skomplikowany, niż zakup rolek czy hulajnogi elektrycznej. Chodzi tu o liczbę modeli dostępnych na rynku, rodzaje, rozmiary, dodatki… Jest tego naprawdę wiele! Warto sprawdzić różne opcje, a jednocześnie wiedzieć, gdzie dostaniemy je najtaniej – sprawdź tutaj https://www.ceneo.pl/Rowery.

Na co się zdecydować?

Tak dochodzimy do najważniejszego, czyli tego, na co warto się zdecydować. Niemniej jest to kwestia, w przypadku której nie można rozmawiać o jednym rozwiązaniu. Są przeróżne sytuacje i przeróżne oczekiwania. Jak już była mowa, zawsze są jakieś wady i zalety. Poza tym dobrze też pamiętać, że nikt nie mówi, iż mamy się ograniczać do jednego pojazdu. Jeżeli tylko chcemy, możemy korzystać z roweru, rolek czy hulajnogi elektrycznej.

Oczywiście nie można też w tym wszystkim zapomnieć o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo jest tym, od czego w ogóle wypada zacząć. Jeżeli jest niebezpiecznie, cała reszta przestaje mieć znaczenie. Warto też mieć na uwadze, że są pewne sprawy, na które nie mamy wpływu. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o wspominanych warunkach drogowych – przy nierównej drodze nawet jazda rowerem może okazać się kłopotliwa. O rolkach czy hulajnodze elektrycznej nawet nie ma sensu wspominać.

Tym samym najważniejsze jest właściwe określenie oczekiwań i wiedza na temat plusów i minusów danego pojazdu. Tylko w takiej sytuacji można myśleć o znalezieniu czegoś odpowiedniego. Dla jednej będzie to rower, dla drugiej rolki, natomiast trzecia postawi na hulajnogę.

Redakcja my3miasto.pl

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sporty zimowe dla dzieci
rodzaje rowerów
namiot coleman

Jesteś zainteresowany reklamą?

namiot coleman