Rekord frekwencji na festiwalu smaków regionalnych AMBER FEST 2017!

12 Wrz

Przypuszczenia organizatorów się sprawdziły – w sobotę 9 września przy Stadionie Energa Gdańsk podczas 3. edycji Pomorskiego Święta Piwa AMBER FEST padł rekord frekwencji! Na festiwalu bawiło się ponad 30 tys. osób. Organizatorzy wydarzenia – Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber – już planują kolejną edycję.

Frekwencja na tegorocznym AMBER FEST to nie jedyny rekord, który padł w sobotę. Liczba stoisk producentów regionalnych, ilość spożytego piwa, jak też liczba dmuchańców i atrakcji dla dzieci również była wyższa niż w ubiegłych latach.

 

Gośćmi AMBER FEST byli przede wszystkim mieszkańcy Pomorza, ale reprezentacja innych krajów rośnie z roku na rok. Wśród osób, które przybyły na tegoroczny festiwal smaków regionalnych byli m. in.: Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Rosjanie, Ukraińcy, czy Anglicy. Z przyjemnością promowaliśmy wśród obcokrajowców regionalne smaki Kaszub, Kociewia i Żuław, rękodzieło i kulturę, a także Stadion Energa Gdańsk i miasto – mówi Agnieszka Kobus, Event Manager Stadionu Energa Gdańsk – Pierwsi goście przyszli na AMBER FEST jeszcze przed godziną 11.00. Były to przede wszystkim rodziny z dziećmi, które od razu rozpoczęły zabawę w alei dmuchańców, jak też brały udział w konkursach z nagrodami. Najmłodsi spotkali się też z Arenką, naszą stadionową maskotką surykatką, która tańczyła z maluchami i pozowała do zdjęć.

 

Dodatkowo podczas AMBER FEST odbyły się pokazy live cooking oraz warzenia piwa. Otwarta była także FUN ARENA – największe centrum rozrywki na Pomorzu. Pierwszą część pikniku rodzinnego prowadził Michał Turek. Około godziny 16.30 nastąpiło uroczyste odszpuntowanie beczki, rozpoczynając tym samym oficjalnie festiwal piwa, który poprowadził Wojciech Tremiszewski. Na żywo wystąpili: zespół LAYO, MITRA oraz Amber Acoustic Band. Od 22.00 do północy goście tańczyli na DJ-party.

 

Zainteresowanie gości nowościami i stałymi pozycjami piw z Browaru Amber przerosło nasze oczekiwania. Byliśmy na szczęście przygotowani na większą frekwencję i piwa z naszego browaru nie zabrakło. Łącznie z nalewaków serwowaliśmy 9 różnych piw m.in.: Pszeniczniak, APA, Koźlak, Grand Imperial Porter, Złote Lwy, Amber Czarny Bez oraz specjalnie uwarzone na tę okazję imprezy piwo marcowe w serii Po godzinach – mówi Marek Skrętny, Dyrektor marketingu w Browarze Amber. – Kultura spożycia piwa w Polsce rośnie, co nas bardzo cieszy. Smakosze mają ogromną wiedzę na temat rodzajów piwa i potrafią je łączyć z różnymi daniami, których na AMBER FEST nie brakowało.

Partnerami wydarzenia byli: PEPSI, Port Service, Piekarnia & Cukiernia Andrzej Szydłowski.
Patronat honorowy nad AMBER FEST objęli: Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.