illest festiwal w B90

29 Mar

1 kwietnia w gdańskim klubie B90 w ramach imprezy pod hasłem ILLEST FESTIWAL wystąpią: Taco Hemingway, Quebonafide, Dwa Sławy, Gedz i Otsochodzi. Start: 21.00. 

Agencja illegalbreaks zaprasza na illest festiwal. Na jednej scenie, w klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej, wystąpią Taco Hemingway, Quebonafide, Dwa Sławy, Gedz i Otsochodzi. Start: 21.00. Bilety w cenie 59 zł do nabycia za pośrednictwem strony internetowej.

INFO O ARTYSTACH:

Taco Hemingway zadebiutował minialbumem pt. Young Hems, który ukazał się 26 grudnia 2013 roku za pośrednictwem serwisu Bandcamp. 19 grudnia 2014 roku ukazał się drugi, ponownie wydany nakładem własnym, minialbum – „Trójkąt warszawski”. Płyta została udostępniona bezpłatnie w formie digital stream na kanale YouTube. 27 czerwca 2015 roku ukazał się trzeci minialbum muzyka zatytułowany „Umowa o dzieło”. Materiał został udostępniony bezpłatnie w formach – digital stream na kanale YouTube oraz digital download za pośrednictwem oficjalnej strony rapera. Nagrania Taco Hemingwaya spotkały się z zainteresowaniem Marcina „Tytusa” Grabskiego – właściciela oficyny Asfalt Records, który podpisał z raperem kontrakt wydawniczy. 19 sierpnia 2015 roku do sprzedaży trafiły reedycje płyt „Trójkąt warszawski” i „Umowa o dzieło”, które dotarły, odpowiednio do 3. i 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS.

Quebonafide, właśc. Kuba Grabowski znany również jako Quebo to polski raper i freestyle’owiec. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Solar, Białas, WhiteHouse, Eripe, Te-Tris, Planet ANM, Dwa Sławy, Pawbeats, Paluch oraz Rasmentalism. Quebonafide działał w podziemiu od 2008 wydając trzy albumy wraz z Fuso jako duet Yochimu. Rozgłos uzyskał dopiero dzięki solowemu projektowi „Eklektyka” który ukazał się 31 lipca 2013 roku. Zaczął się pojawiać gościnnie u coraz większej liczby raperów, a dokładnie 31 grudnia 2013 roku wraz z raperem Eripe wydał podziemną płytę pt. „Płyta roku”. W 2014 Quebonafide po wystąpieniu na płycie „Utopia” Pawbeatsa w utworze „Euforia”, odnotował duży wzrost popularności.

Dwa Sławy to skład, który powstał w 2006 roku z inicjatywy Jarosława „Astka” Steciuka. Formacja zadebiutowała w 2007 roku nielegalem „Dla sławy”, który ukazał się nakładem niewielkiej oficyny 16 Wersów. W 2012 roku ukazał się czwarty materiał duetu pt. „Nie wiem, nie orientuję się” i jest zarazem pierwszym wydawnictwem składu dostępnym w powszechnej sprzedaży. 9 stycznia 2015 roku został wydany piąty album duetu zatytułowany „Ludzie sztosy”. Produkcji nagrań ponownie podjął się Marek Dulewicz, syn muzyka DJ Flip, a także Astek, który był koproducentem dwóch utworów. Z kolei gościnnie na płycie wystąpili m.in. raper Quebonafide oraz wokalistka Kasia Grzesiek. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży ponownie dzięki Embryo Nagrania. Album do 7. miejsca listy najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS).

Gedz, właściwie Jakub Gendźwiłł znany również jako Gedz PGS, PGS, Gedziunio, Klakier, GieDZu i Gedziula to polski raper, wokalista i producent muzyczny. Działalność artystyczną podjął w 2003 roku. Pierwsze solowe wydawnictwo rapera zatytułowane „Ręka na pulsie” (EP) ukazało się w 2012 roku, jednak uznanie szerszej publiczności zyskał za sprawą albumu pt. „Serce bije w rytm”, który w 2013 roku zadebiutował na 35. miejscu zestawienia OLiS.

Otsochodzi (rocznik 1996) posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany “7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Janek zaczął grać supporty na dużych imprezach hip-hopowych oraz udzielać się gościnnie na mikrofonie na płytach innych artystów. Poza zwrotkami w ramach akcji Młode Wilki udzielił się także na albumach Soulpete, Mielzki/Patr00 czy KPSN.

12661801_1025316137507244_8378310509851712351_n

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.