Amber Fest 2019

11 Lip

Pomorskie Święto Piwa zbliża się wielkimi krokami. W sobotę, 7 września, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się piąta edycja jednego z największych festiwali piwnych w całej Polsce. Nie zabraknie też  atrakcji.

Amber Fest to największy w północnej Polsce festiwal piwa i produktów regionalnych. Każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością – w poprzednich latach w wydarzeniu brało udział kilkadziesiąt tysięcy gości. Frekwencja stale rośnie, tak samo jak oferta atrakcji przygotowywanych dla uczestników. Tegoroczna odsłona festiwalu połączona jest
z obchodami 25-lecia Browaru Amber – organizatora imprezy, będącego równocześnie jednym z najnowocześniejszych spośród małych i średnich browarów w całej Polsce.

Pomorskie Święto Piwa to prawdziwa gratka przede wszystkim dla amatorów złotego napoju, którzy mogą próbować miejscowych smaków w wyjątkowej atmosferze. Organizatorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do chmielowych trunków – festiwal połączony jest z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności prezentują na stoiskach dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody.

 

Przygotowano także pokazy warzenia piwa, live cooking oraz animacje dla najmłodszych.
Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą aż trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków. Wśród wachlarza smakowitych propozycji nie zabraknie kultowych frytek belgijskich, soczystych burgerów czy włoskiej pizzy, ale również bardziej egzotycznych alternatyw, takich jak potrawy kuchni tajskiej, gruzińskiej czy indyjskiej.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest muzyka. Zróżnicowany repertuar zapewnia dobrą zabawę oraz wyjątkowy klimat imprezy. W tym roku dla uczestników AmberFestu wystąpią Etna Kontrabande, Dawid Albaaj z zespołem, Mad in Poland oraz Zespół MOON. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie pod Stadionem Energa Gdańsk od godz. 17:00 aż do północy.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć to wydarzenie w najbardziej wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą między innymi specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

Amber Fest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzeganym również na arenie ogólnopolskiej. Organizatorami festiwalu są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do północy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.