Żuławskie Smaki z kiszeniem kapusty

30 Lis

3 grudnia w CH Osowa w ramach kolejnej edycji jarmarku Żuławskie Smaki odbędą się warsztaty z kiszenia kapusty. Bezpłatne warsztaty potrwają od godziny 14:00 do godziny 16:00, a jarmark produktów regionalnych odbywać się będzie przez cały weekend.

W najbliższy weekend Centrum Handlowe Osowa przygotowało dla swoich klientów wyjątkową atrakcję. W niedzielę, 3 grudnia, przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty z przygotowywania kiszonej kapusty – niezbędnego składnika świątecznych potraw. Wszystkie chętne osoby będą mogły się dowiedzieć, jak odpowiednio poszatkować, doprawić i właściwie ubić warzywo za pomocą tłuczka. Prowadzący opowiedzą o historii i tradycji kiszenia oraz wskażą na prozdrowotne korzyści płynące ze spożywania kiszonek. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak odróżnić kapustę kiszoną od kwaszonej i jakie są różnice pomiędzy tymi produktami.

– Warsztaty skierowane są głównie dla dzieci, ale zachęcamy także rodziców, by wzięli w nich udział. Przekazywana wiedza podczas zajęć będzie bardzo cenna i ciekawa dla każdego zaprasza Aleksandra Słowińska, Dyrektorka Centrum Handlowego Osowa.

2 i 3 grudnia odbywać się będzie jarmark produktów regionalnych Żuławskie Smaki. Będzie to świetna okazja do tego, by zakupić zdrowe, regionalne produkty, których nie znajdziemy na co dzień w sklepach. Na stoiskach wystawców pojawią się domowe pierogi z Żuław; niestandardowe kiszonki, takie jak kiszony kalafior, kalarepa czy kapusta kiszona po koreańsku z dodatkiem dyni i gruszki; domowe przetwory z żuławskich malin, w tym przetwory bez pestek i prozdrowotne syropy; ogórki w kilku odsłonach; wędliny z przyprawami bez konserwantów; sery długodojrzewające, w tym Szeneker ser szwajcarski o lekko orzechowym smaku; a także miody i wyroby pasieczne.

Przed samymi Świętami w Centrum Handlowym Osowa odbędzie się jeszcze jedna edycja jarmarku, tym razem w wydaniu bożonarodzeniowym. Wyjątkowe, świąteczne specjały będzie można zakupić od 16 do 23 grudnia. 

Jarmark, który odbędzie się 2 i 3 grudnia, czynny będzie w godzinach otwarcia Centrum.

Więcej informacji na www.chosowa.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.