#zostańwdomu i weź udział w konkursie o morzu

21 Mar

17 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Morza, a już za kilka dni 22 marca kraje nadbałtyckie obchodzić będą ustanowiony w 1997 roku przez Komisję Helsińską, Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Z tej okazji i jednocześnie w ramach akcji #zostańwdomu Port Gdynia oraz portal gospodarkamorska.pl ogłosiły konkurs dla całych rodzin „Z troską o środowisko”. Zdjęcia prac drogą mailową można nadsyłać do końca marca.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, każdy kto ma taką możliwość powinien zostać w domu. Co robić z nadmiarem czasu? Czym zająć dzieci? Na przykład wziąć udział w konkursie plastycznym na bardzo wdzięczny temat … morza. A jest ku temu okazja.

Obchodzony 17 marca Światowy Dzień Morza, jak co roku ma na celu uświadomienie, że morza są wspólnym dobrem, a ochrona środowiska morskiego powinna być przedmiotem zainteresowania i odpowiedzialności tak rządów czy instytucji, jak i społeczności ludzi. Stąd też pomysł Portu Gdynia i portalu gospodarkamorska.pl na konkurs, którego tematem ma być morze, port, transport morski w kontekście troski o środowisko.

Organizatorzy zachęcają całe rodziny do tworzenia prac z materiałów nadających się do recyklingu takich jak plastik, papier, szkło czy metal. Jaką formę będą miały pracę? To zależy od Was. Mogą to być rzeźby, makiety, obrazy, komiksy – całkowita wolność artystyczna. Liczy się pomysłowość i twórcze podejście do tematu.

Fotografie gotowych prac należy przesyłać na adres konkursy@gospodarkamorska.pl. W temacie maila wpisać słowo „KONKURS”, a w treści podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Na maile organizatorzy czekają do końca marca. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi gadżetami związanymi z morzem.

Fot.tyt.: #zostańwdomu i weź udział w konkursie o morzu // fot. Paweł Brutel / Port Gdynia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.