Zima w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

19 Sty

Magda to samica tygrysa amurskiego, która mieszka w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Pracownicy zoo postanowili wykorzystać zimową aurę i naszykowali Magdzie śnieżną niespodziankę. Jak zareagowała na nią tygrysica? Zobaczcie film.

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym od lat mieszka para tygrysów: Magda i Dominik. Zwierzęta przebywają ze sobą od dzieciństwa, dlatego są bardzo zgodne. Nie doczekali się potomstwa, ale mają doskonałą opiekę opiekunów, którzy od czasu do czasu wymyślają zwierzętom różne atrakcje.

Opady śniegu sprawiły, że na niektórych wybiegach ulepiono bałwany. Jeden z nich stanął właśnie na terenie tygrysów. Magda jako pierwsza zainteresowała się nowym przybyszem i bardzo szybko zorientowała się, że w jego wnętrzu ukryto niespodziankę. Co ukrywał bałwan w swoim śnieżnym brzuszku? Zobaczcie film autorstwa Sandry Kaczmarek – opiekunki tygrysów w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.

Fot.tyt.: Magda – samica tygrysa amurskiego (zwanego też syberyjskim) „zapoznaje się” z osobnikiem, który pojawił się na jej wybiegu/Gdański Ogród Zoologiczny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.