Zaplanuj weekend w Gdyni

13 Maj

Jakie atrakcje czekają na Was w ten weekend w Gdyni? Sprawdźcie rozkład jazdy!

SOBOTA

Dron Festiwal w PPNT Gdynia
Festiwal filmów, konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów. Ponadto, prelekcje oraz podniebne wyścigi. To główne punkty programu tegorocznego Dron Festiwalu, który odbędzie się 14 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Ozdób swój T-shirt
W sobotę 14 maja w godzinach 10.30 – 12.30 na Hali Łukowej zespołu Miejskich Hal Targowych (ul. Wójta Radtkego 36), odbędzie się kolejna edycja warsztatów modowych – warsztaty malowania T-shirtów. To okazja na stworzenie autorskiego, oryginalnego projektu pod czujnym okiem artystki – Olgi Obst. Warsztaty dla osób dorosłych (25 miejsc), udział jest bezpłatny. Należy zabrać ze sobą T-shirt, któremu chcemy nadać drugie życie. Zgłoszenia mailowe: projekty@arg.gdynia.pl

Janina Ochojska w GCF
Gdyńskie Centrum Filmowe, Centrum Kultury w Gdyni oraz agencja artystyczna R&K Nehrebeccy zapraszają na rozmowę z działaczką społeczną, Janiną Ochojską.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 12.00 w Sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wstęp wolny.

Bitwa o brązowy medal
W sobotę 14 maja o godzinie 17.00 oraz w niedzielę 15 maja o godzinie 16.00 w hali Gdynia Arena zostaną rozegrane mecze o brązowy medal Vistal Gdynia – Start Elbląg.
Bilety normalne 10zł, ulgowe 5.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Jak zawsze w sobotę o godzinie 9.00 odbędzie się 5 kilometrowy bieg wyruszający z Bulwaru Nadmorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie. Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
– 14 maja godz. 19.00 na „Produkt” Marka Ravenhilla w reżyserii Michała Rzepki, obsada: Wojciech Jaworski; Zofia Nather. Zabawa konwencją i pełne werwy rozwiązania wątków splatają się w jedną z najodważniejszych propozycji TGG. Bilety: 25/35zł. 15 maja godz. 12.00 Stacja Bajek: „Braciszek i siostrzyczka” wg Baśni Braci Grimm, reż. Luba Zarembińska. Historia chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Bilety: 20zł.

NIEDZIELA

Wiosenne spacery po Śródmieściu
Rada Dzielnicy Śródmieście i Centrum Kultury zapraszają na wiosenne spacery z cyklu „Zwiedzamy Gdynię”. Tematem spaceru, który odbędzie się w niedzielę 15 maja w godz. 11.00 – 14.00, będzie Kurort i dzielnica reprezentacyjna. Zbiórka: Dworzec Gdynia Główna. Trasa: 10 Lutego, Skwer Kościuszki, Molo Południowe.

Graj w Zielone”
Wiosna w pełni – przyszedł czas na piknikowanie! Sezon przyjemnego lenistwa na łonie natury otworzy w Gdyni stowarzyszenie Traffic Design swoją całodniową imprezą „Graj w Zielone”. W niedzielę 15 maja park w Kolibkach zamieni się w krainę aktywnego relaksu. Muzyka, warsztaty, tai chi, freestyle frisbee, sezonowe jedzenie prosto z foodtrucków czy wyprzedaż bagażnikowa – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Szczegóły: www.facebook.com/events/496732183852939/

Niedziela Melomana
Centrum Kultury w Gdyni zaprasza 15 maja o godz. 16.00 na ostatni w tym sezonie koncert z cyklu „Niedziela Melomana” pt. „Dziewczyny z Neapolu” (PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, budynek III – Centrum Konferencyjne, Sala C). Koncert z udziałem zespołu Les Femmes w składzie: Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Natalia Krajewska-Kitowska (sopran), Emilia Osowska (mezzosopran), Łukasz Jankowski (fortepian) oraz kwartetu smyczkowego Piotra Jamioła. W programie muzyka włoskich kompozytorów. Bilety:20zł.
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Powitaj „Dar Młodzieży”
W niedzielę 15 maja do Gdyni powraca „Dar Młodzieży”. W główkach wejścia południowego pojawi się o godz. 18.00. Podczas podróży trzykrotnie zmieniał załogi szkolne – na Morze Śródziemne (Barcelona, Sete) poprowadzili żaglowiec studenci Wydziału Mechanicznego AMG, po nich na Atlantyk (Horta na Azorach) popłynęli studenci belgijskiej Hogere Zeevartschool, Antwerpię i Hamburg odwiedzili z kolei uczniowie średnich szkół morskich, którzy po Gdyni popłyną jeszcze 18.05. do Świnoujścia, gdzie 22.05. nastąpi kolejna zmiana praktykantów. Żaglowiec powraca do portu macierzystego po 2,5 miesięcznej nieobecności.

Dzień Małego Arkowca
W niedzielę 15 maja odbędzie się oficjalny nabór dzieci do drużyn piłkarskich Arki Gdynia pod nazwą „Dzień Małego Arkowca – zostań małym piłkarzem wielkiej Arki„. Podczas imprezy odbędą się mini mecze oraz testy sprawności ogólnej, przyjść może każde dziecko. Na wydarzeniu obecni będą piłkarze już ekstraklasowej Arki Gdynia oraz klubowa maskotka Śledź, a każde dziecko otrzyma upominek. Program:
– dzieci z roczników 2009 i 2010, godz. 15.00,
– dzieci z roczników 2007 i 2008, godz. 17.00.
Rejestracja 30 minut przed wydarzeniem w obiekcie treningowym S.I. „ARKA” (ul. Nauczycielska 9). Udział jest bezpłatny. Kontakt do koordynatora wydarzenia: m.hebel@si-arka.gdynia.pl lub 512 375 925.

Mecz rugby RC Arka Gdynia – MKS Ogniwo Sopot
W niedzielę 15 maja na Narodowym Stadionie Rugby RC Arka Gdynia zagra z MKS Ogniwo Sopot. Początek meczu o godz. 17.30.

Muzyczna Majówka
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza na tradycyjną muzyczną majówkę w niedzielę 15 maja o godz. 16.00. Rozpocznie się ona krótkim nabożeństwem majowym przy Domku Żeromskiego, po którym ks. Zygmunt Słomski, przez wiele lat związany z Orłowem, zagra wraz z Bogusławem Olszonowiczem i zespołem koncert popularnych piosenek rodzinnych i biesiadnych. Wspólne śpiewanie i tańce na świeżym powietrzu, pod błękitem nieba, to gwarancja dobrej zabawy. Wstęp wolny.

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę 15 maja:
– o godz. 12.00 do sali kolumnowej na „Rozmowę o książce” z założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, astronomką Janiną Ochojską. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
– o godz. 17.00 na Wiosenny Koktajl Artystyczny w Riwierze – koncert Julii Vikman. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki (do odbioru w godz. 10.00- 15.00, ul. Zawiszy Czarnego 1, pok 204 II piętro. Tel. 261 26 35 18 wew. 27).

Fot.tyt.: pixabay.com.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.