„ZaKOTani” nagrodzeni

15 Mar

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczył nagrody laureatom pierwszej edycji konkursu fotograficznego dla opiekunów gdańskich kotów „ZaKOTani w Gdańsku”.

Do dziś pamiętam i czule wspominam kota mojej babci. Koty to zwierzęta, które zmieniają swoich właścicieli. Każdy kto ma kota, niezależnie od tego jaki wykonuje zawód, gdzie mieszka, kim jest – musi być dobrym człowiekiem. Cieszę się, że gdańszczanie opiekują się kotami i potwierdzają swoją postawą, że nie pozostają obojętni na los potrzebujących zwierząt. Gratuluję Wam zwycięstwa w konkursie – powiedział prezydent Paweł Adamowicz podczas spotkania z nagrodzonymi.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne upominki – m.in. gdańską filiżankę autorstwa Magdy Benedy oraz gdańską edycję kultowej gry TIMELINE. Dla kotów przygotowano dziesięciokilogramowe worki z karmą. Przekazanie nagród odbyło się w Urzędzie Miejskim, a na spotkanie przyszli wszyscy wyróżnieni.

Tutaj można zobaczyć zwycięskie fotografie:
www.gdansk.pl/wiadomosci/ZaKOTani-w-Gdansku-Pierwsza-edycja-konkursu-fotograficznego-rozstrzygnieta,a,72221

Przypomnijmy, że celem Konkursu było podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień. A sama nazwa konkursu nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”.

Warto podkreślić, że Gdańsk od 2006 roku w ramach Programu Pomocy Gdańskim Kotom przekazał mieszkańcom 1137 budek – domków dla kotów, które rozlokowane zostały praktycznie w całym mieście. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.