Zajrzyj do Oficjalnej Rezydencji Świętego Mikołaja podczas XX Gwiazdki na Oruni

5 Gru

W sobotę, 8 grudnia od 15.30 do 17.30 odbędzie się XX Gwiazdka na Oruni. W programie przewidziano wiele atrakcji, zwłaszcza dla młodych uczestników. Na gości czekać będzie m.in. specjalna świąteczna strefa oraz… anioł niosący z wieży kościelnej symboliczne światło.

Gwiazdka na Oruni rozpocznie się  o godzinie 15.30 od uroczystego przyjazdu św. Mikołaja pod Kawiarnię Kuźnia przy ul. Gościnnej 10 na gdańskiej Oruni. Mikołaj zjawi się niebanalnie, bo w odkrytej limuzynie, i w towarzystwie specjalnego orszaku. W tym czasie Kawiarnia stanie się Oficjalną Rezydencją Świętego Mikołaja, a na dziedzińcu przygotowane zostaną świąteczne stoiska z okolicznościowymi wyrobami i rękodziełem. Zespoły dziecięce zaprezentują swoje repertuary, goście wezmą udział w specjalnych konkursach z nagrodami. Będzie też czas na okazjonalne zdjęcia ze św. Mikołajem.

O godzinie 17.00 przed Kuźnią odbędzie się uroczyste zapalenie oruńskiej choinki. Ceremonię otworzy złożenie życzeń od św. Mikołaja i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Następnie Teatr Ognia Mamadoo zaprezentuje krótki pokaz artystyczny nawiązujący do idei światła i pokoju, a na plac przed kościołem wyjdą anioły, na szczudłach. Z wieży kościoła parafii pw. Św. Jana Bosko w stronę zgromadzonych „spłynie” na linie anioł niosący świąteczne światło. Następnie zaświecą się lampki na wspomnianej choince, czemu towarzyszyć będzie złoty deszcz, symbolizujący łaski dla mieszkańców i gości Gdańska.

Za scenariusz, reżyserię i prowadzenie widowiska odpowiada Michał Juszczakiewicz. Kostiumy oraz scenografię przygotowała Elwira Twardowska. W role aniołów wcielą się aktorzy Teatru Feta, pokaz na linie odbędzie się przy współpracy Wspinalni Alfa.

Fot.tyt.: Gość IX Gwiazdki na Oruni/fot. SIL.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.