Wystawa „Świat w pudełku” w Galerii Bałtyckiej

6 Paź

W dniach od 6 do 16 października Galeria Bałtycka zaprasza chętnych w każdym wieku w podróż do fascynującego świata fotografii. Wystawa oraz warsztaty z wywoływania zdjęć to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji.

Czy wiesz, jak powstaje obraz w Twoim aparacie fotograficznym? A może chcesz własnoręcznie wywołać zdjęcie w prawdziwej ciemni? Podczas interaktywnej wystawy „Świat w pudełku”, poświęconej historii aparatu fotograficznego, goście Galerii Bałtyckiej poznają tajniki robienia zdjęć i przekonają się, ile wysiłku włożono przez kilkaset lat w to, abyśmy dzisiaj mogli robić zdjęcia jednym palcem. Ponadto w ramach towarzyszących wystawie warsztatów dowiedzą się, czym dokładnie jest camera obscura i zdobędą umiejętność wywoływania zdjęć w ciemni praktykując na fotografii własnego autorstwa. Będą też mieli okazję obejrzeć prototyp aparatu od środka oraz sprawdzić, jak prezentują się zdjęcia wykonane za pomocą… zwykłego pudełka.

W programie przewidziano także zajęcia plastyczne, takie jak składanie i malowanie kartonowych modeli aparatów fotograficznych oraz konkurs z nagrodami na najładniejszy portret lub autoportret. Wszyscy pragnący otrzymać wyjątkową pamiątkę z wystawy będą mogli stanąć przed obiektywem profesjonalisty i zapozować w wybranym kostiumie do pamiątkowego zdjęcia. Będzie też możliwość sfotografowania się w zaaranżowanej scenerii pokoju z dawnych lat wyposażonego w stare meble i sprzęty lub z wykorzystaniem monideł dla dzieci i dorosłych.

Wystawa „Świat w pudełku” będzie dostępna w Galerii Bałtyckiej w dniach 6–16 października 2016 r. Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.