Obchody Dnia Kota w Galerii Bałtyckiej

15 Lut

21 lutego Galeria Bałtycka w Gdańsku zaprasza na obchody Dnia Kota (właściwa data święta: 17.02). Podczas imprezy, zorganizowanej przez Klub Felinologiczny Cat Club Amber, zaprezentowanych zostanie ok. 50 zwierząt − kotów domowych oraz przedstawicieli różnych ras i kolorów. 

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota – święto ustanowione w 1990 roku we Włoszech. Tamtejsi miłośnicy tych czworonogów zbierają się w rzymskim Koloseum, a w obchody zaangażowane są organizacje felinologiczne, instytucje, urzędy, stowarzyszenia działające na rzecz zwierząt i media. Każdy, kto działa z pasją na rzecz kotów, ma szanse zdobyć tytuł Kociarza Roku. Święto jest nie tylko okazją do uczczenia najpopularniejszego zwierzęcia domowego na świecie. Ma również na celu podkreślenie jego znaczenia w życiu człowieka, uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów oraz niesienie im pomocy.

W Galerii Bałtyckiej obchody Dnia Kota odbędą 21 lutego. Podczas imprezy, zorganizowanej przez Klub Felinologiczny Cat Club Amber, zaprezentowanych zostanie ok. 50 zwierząt − kotów domowych oraz przedstawicieli różnych ras i kolorów. Hodowcy opowiedzą uczestnikom o swoich pupilach, ich pochodzeniu, zachowaniu i opiece nad nimi. Goście galerii będą też mogli wykazać się w Konkursie Wiedzy o Kocie, rozszyfrowując tajemnicze kody PER, NFO, DRX, BSH, KOR, DOM, zrobić sobie koci makijaż, skorzystać z porad weterynarza i wziąć udział w warsztatach rysunku prowadzonych przez wykładowcę Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie.

W programie także przewidziany jest także spektakl lalkowy „Braciszek i Siostrzyczka” na podstawie baśni braci Grimm w wykonaniu Teatru Gdynia Główna. Ponadto, wszystkie koty wezmą udział w plebiscycie publiczności na Najpiękniejszego Kota Pokazu, w którym każdy widz będzie mógł zagłosować na swojego faworyta. Wyniki plebiscytu zostaną podane na zakończenie imprezy. Gościem wydarzenia będzie Pomorski Koci Dom tymczasowy.

Harmonogram obchodów DNIA KOTA w Galerii Bałtyckiej:

11.00 − otwarcie

11.10 − konkurs wiedzy o kocie

11.30 − prezentacja kotów kat. 1.

12.00 − warsztaty rysunku

13.30 − prezentacja kotów kat. 2.

14.00 − konkurs kociego makijażu

14.00 − prezentacja kotów kat. 3.

15.00 − występ teatru

16.00 − prezentacja kotów kat. 4.

16.30 − zakończenie głosowania na Najpiękniejszego Kota Pokazu

17.00 − ogłoszenie wyników plebiscytu

Obchody Światowego Dnia Kota odbędą się 21 lutego Galerii Bałtyckiej w godzinach 11.00−17.00 (poziom -1). Wstęp wolny.

>>ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowa Wystawa Kotów w Sopocie (FOTO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.