Wylicytuj bombki, pobiegnij, trenuj – pomóż hospicjum

17 Gru

10 grudnia w Centrum Riviera odbyło się świąteczne malowanie bombek przez znanych i lubianych gdynian i osoby związane z miastem. Od 15 grudnia przez 3 dni te oryginalne ozdoby można licytować na internetowych aukcjach. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań. Ale w tym tygodniu hospicjum będzie można wspomóc także na sportowo.

Gdyńskie hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań ma ogromne potrzeby, a lista tych najpilniejszych jest bardzo długa. Szczególnie teraz, przed Świętami, wiele osób i organizacji angażuje się w różnego rodzaju zbiórki, które wspomogą to miejsce finansowo. Pomóc można na wiele sposobów!

Od 15 grudnia za pośrednictwem Bursztynowego Kramiku na stronie www.facebook.com/bursztynowy.kramik można wylicytować wyjątkowe bombki, które powstały podczas sobotniej akcji w Centrum Riviera. Udział w niej wzięli m.in.: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz wiceprezydenci: Katarzyna Gruszecka–Spychała i Michał Guć, a także aktorki Katarzyna Figura i Beata Buczek–Żarnecka, restauratorka Ewa „Malika” Szyc–Juchnowicz, projektanci Jola Słoma i Mirek Trymbulak, piłkarze Arki, koszykarze Asseco i tancerki Cheerleaders Gdynia. Spod ich rąk wyszły piękne, osobiste przedmioty. Na bożonarodzeniowych choinkach będą prezentować się wyjątkowo!

Cena wywoławcza każdej z bombek to 10 zł. Licytacja trwa do niedzieli (18 grudnia) do godz. 21.00. 

Z kolei 16 grudnia (piątek) o godz. 19.30 wystartuje specjalny, 10–kilometrowy Bieg na rzecz Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni. Start na ulicy Zielonej – na skrzyżowaniu z ulicą Rybaków. Koszt udziału w biegu to 15 złotych, a całość zebranych pieniędzy trafi oczywiście na konto hospicjum. Można jeszcze dopisać się do listy uczestników – zapisy trwają do godz. 8.00 rano 16 grudnia. Ale pomóc mogą również „niebiegacze” – organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu. Wszystkie informacje i zapisy znajdują się na stronie.

Dzień później, 17 grudnia, nadarzy się kolejna sportowa okazja do pomocy. Biegowi Wariaci Morsy Gdynia zaproszą tego dnia na charytatywny trening Spoć się z Wariatami dla Bursztynowej Przystani. Zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcącego (ul. Kopernika 34). Start punktualnie o godz. 12.00 (należy przyjść kwadrans wcześniej). Organizatorzy zaplanowali trzy moduły, prowadzone przez minimum trzech trenerów. Udział w treningu jest bezpłatny, ale w jego trakcie zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz hospicjum.
Szczegóły: www.facebook.com/events/1835517766697269/.

Cały czas działa również charytatywny Bazarek na rzecz Bursztynowej Przystani, na którym można licytować rozmaite fanty.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.