Wszystko zaczyna się dzisiaj

23 Gru

Co robiłeś kiedyś dla siebie, dla własnego rozwoju i zdrowia, a teraz tego nie robisz? Co robiłeś wczesniej często, co poprawiało twoją sytuację, a teraz tego nie robisz? Czy jest coś, czego obecnie nie robisz, a robiłeś, gdy odnosiłeś sukces w życiu osobistym lub zawodowym? Z czego zrezygnowałeś, co sprawiało tobie, twojej rodzinie, twoim bliskim radość? Być może jedno pytanie, a może kilka ma moc.

Przeczytaj z uwagą niniejszy artykuł bo piszę do ciebie właśnie – bez znaczenia jaki masz kolor oczu, włosów, jaką reprezentujesz płeć i kim jesteś z zawodu, czy masz rodzinę czy jesteś singlem, czy otoczony jesteś gromadką dzieci czy wybrałeś samotną drogę i podróż przez życie. Totalnie nie ma znaczenia to teraz. Piszę do prawdziwego ciebie, osoby nie osobowości. Skup się i zastanów co zmieniłeś a wcześniej to działało i dlaczego tak się stało.

Często słyszę od moich klientów, że już nie mają czasu dla rodziny, dla siebie. Czy ty ostatnio nie zrezygnowałeś ze wspólnych śniadań z rodziną, z tradycyjnych wypadów weekendowych poza miasto? Już nie masz czasu pojeździć na rowerze z rodziną, pograć z synem w piłkę. Kiedy czytałeś ostatnio książkę, albo zwyczajnie miałeś dla siebie godzinę. Godzinę ciszy, samotności, bycia z sobą samym.

Kolacja z żoną i rodziną została zamieniona na walkę o przetrwanie w firmie? Więcej godzin w biurze to większe szanse na kłopoty w życiu prywatnym. Nie dbasz już o swój organizm, ciało jak kiedyś? Czym go karmisz? Czym karmisz umysł? Dobrymi rzeczami, wiarą we własne możliwości czy dominuje pesymizm i brak pewności siebie?

To, czego już nie robisz dla siebie, własnego rozwoju? To, z czego zrezygnowałeś i cierpią na tym twoi bliscy? Już wiesz? Jeśli tak, to Jesteś na dobrej drodze do zmiany. Tylko ty możesz to zmienić. Wiesz jak to zrobić? Pomóż sobie wzbogacić swoje życie o inne wartości i możliwości. Jeśli wiesz to wracasz do prawdziwego życia, bo ty to Życie. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie…odpowiedziałeś na powyższe pytania i już wiesz, już dzisiaj to wiesz…

Ten blog tworzony dla ludzi, wspólnie z innymi specjalistami, to miejsce wyrażania radości, to miejsce rozwoju, zachęty do wyjścia poza ramy, miejsce gdzie łamiemy schematy. Dzięki temu wzbogacamy doświadczenia o nowe możliwości, idee, dźwięki i koloryt. Wspólnie pracujemy nad zwykłymi i niezwykłymi obszarami ciebie. Może znajdziesz tu też odpowiedzi na pytania i wsparcie w czasie kryzysu.

Wszystko zaczyna się w twojej głowie i wszystko zaczyna się dzisiaj…

Więcej na Care&Coach

Fot.tyt. flickr.com/ManiBabbarPhotography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.