Wolontariusze na Open House Gdynia poszukiwani

21 Wrz

Kochasz Gdynię i jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania? Chcesz być częścią międzynarodowego festiwalu architektury? Open House Gdynia czeka na ciebie! 6. edycja festiwalu odbędzie się w ostatni weekend września. Poszukiwani są wolontariusze, którzy będą współtworzyć to wydarzenie i służyć pomocą uczestnikom. Każdy może się zgłosić.

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który na całym świecie otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni. Co roku w jego ramach organizowane są spacery, zwiedzania i różnego rodzaju eventy, podczas których można zobaczyć miejsca często na co dzień niedostępne. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem odbędzie się 26 i 27 września.

Każdy, kto chciałby czynnie zaangażować się w pracę podczas festiwalu i zobaczyć, jak wygląda on od środka, ma na to szansę. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy pomogą współtworzyć wydarzenie. Kto może się zgłosić? Każdy – bez względu na wiek i doświadczenie. Liczy się zaangażowanie i miłość do Gdyni.

Zapraszamy do aktywności wszystkich ludzi otwartych na nowe wyzwania. Mile widziana jest nie tylko młodzież, ale także seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami. Co ważne, nie trzeba być dyspozycyjnym przez cały festiwalowy weekend. Można wybrać sobie dogodny dzień i godziny – mówi Diana Lenart, koordynatorka Open House Gdynia.

Zainteresowani powinni przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: wolontariat@ohgdynia.org. W treści wystarczy wyrazić chęć uczestnictwa w festiwalu jako wolontariusz i podać swoje imię oraz nazwisko. Uwaga: osoby niepełnoletnie muszą też załączyć pisemne zgody rodziców lub opiekunów.

Wolontariusze będą działać w punktach informacyjnych oraz w poszczególnych festiwalowych lokalizacjach. Wszyscy, przed rozpoczęciem pracy, przejdą szkolenie. W tym roku przede wszystkim skupi się ono na zasadach bezpieczeństwa podczas poszczególnych wydarzeń. Będą się one odbywać w reżimie sanitarnym.

Najbardziej zaangażowani zostaną zauważeni i nagrodzeni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Open House Gdynia.

Open House Gdynia otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych miejsc. W ubiegłym roku uczestnicy odwiedzili m.in. Dom Wendy // fot. Michał Puszczewicz, zdjęcie archiwalne

O festiwalu

Każda edycja Open House Gdynia skupia się wokół tematu przewodniego. W tym roku to miasto i muzyka. Uczestnicy będą mogli odwiedzić gdyńskie plenery, podwórka, klatki schodowe czy ogrody. To artyści zaproszą wszystkich do siebie i udowodnią, że Gdynia jest muzyką.
W programie zaplanowano koncerty pod chmurką, spacery czy zwiedzanie zakamarków ciekawie zaprojektowanych klatek schodowych.

Gdynia jest pierwszym polskim miastem należącym do rodziny Open House Worldwide, czyli organizacji zrzeszającej 42 miasta z całego świata. Festiwal popularyzuje wartości historyczne i estetyczne architektury oraz promuje dobry design. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Londynie w 1992 roku.

Festiwal jest dofinansowany przez miasto Gdynia.

Fot.tyt.: Open House Gdynia otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych miejsc. W ubiegłym roku uczestnicy odwiedzili m.in. Dom Wendy // fot. Michał Puszczewicz, zdjęcie archiwalne.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.