Wielkie Sprzątanie Gdańska Południe

17 Kwi

III edycja ekologicznej akcji odbędzie się w najbliższą sobotę 21 kwietnia. Zakład Utylizacyjny wraz z jednostkami miejskimi serdecznie zapraszają mieszkańców dzielnic Jasień, Chełm, Kokoszki i Ujeścisko-Łostowice do udziału we wspólnym sprzątaniu, nasadzaniu roślin oraz towarzyszących akcji piknikach sąsiedzkich.

„Wielkie Sprzątanie” już po raz trzeci odbędzie się pod patronatem prezydenta Gdańska oraz przy współpracy z Urzędem Miejskim, Radami południowych dzielnic miasta, szkołami, oraz jednostkami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadami i tereny publiczne, tj. Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni oraz Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych. Do przedsięwzięcia jak co roku włączyły się Straż Miejska, spółdzielnie mieszkaniowe oraz lokalni aktywiści.

Cieszymy się, że wydarzenie rokrocznie przyciąga mieszkańców, którym zależy na dbaniu o czyste otoczenie oraz zdobywaniu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym postępowaniem z odpadami: segregacji, recyklingu czy upcyklingu. Przedstawiciele Zakładu będą koordynować akcję oraz udzielać informacji o działaniach i planach Spółki we wszystkich czterech lokalizacjach – mówi Michał Dzioba, Prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego.

Akcja startuje 21 kwietnia o godz. 10.00, w weekend dedykowany Światowemu Dniu Ziemi, jednocześnie w czterech dzielnicach Gdańska-Południe. Centrum działań będą stanowiły wymienione lokalizacje:

– Szkoła Podstawowa 12 nr, ul. Człuchowska 6

– Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Stolema 59

– Zespół parkowo-rekreacyjny Jar Wilanowski

– Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Otomińska 72

Uczestnicy otrzymają od koordynatorów rękawice i worki, a zebrane odpady będzie można wyrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów lub pozostawić w punktach zbiórek, których lokalizacje zostaną podane na dedykowanych akcji mapach. Specjalnie powołane ekipy zajmą się natomiast usuwaniem dzikich wysypisk, w zgłoszonych wcześniej przez odpowiedzialne jednostki lokalizacjach.

Poza uprzątaniem terenów miejskich będzie można włączyć się również w nasadzania krzewów i kwiatów. Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 84 po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty upcyklingowe, podczas których mieszkańcy będą mogli sprawdzić, ile wartościowych przedmiotów możemy uzyskać z wyrzucanych przez nas rzeczy. Jak co roku na uczestników będzie także czekał ciepły poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.