Wielkie serca gdańszczan

16 Gru

W tym roku padł rekord – 602 dzieci otrzymało prezenty. Przygotowane przez anonimowych darczyńców paczki trafiły do rąk najmłodszych gdańszczan. Tym razem udało się obdarować 200 dzieci więcej niż w roku ubiegłym. W AmberExpo, siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbył się finał V edycji akcji „Każdy może pomóc”.

Pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku dyskretnie przeprowadzili swoje małe „śledztwa”, wypytali dzieci o ich zainteresowania, pasje, marzenia i plany. Wszystkie informacje spisali i w ten oto sposób powstały zaszyfrowane listy, które potem trafiły do tych, którzy chcieli spełnić dziecięce życzenia.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska dziecka. Listy i upominki opatrzone są kodem i imieniem dziecka. List to wskazówka do marzeń jednego dziecka. Darczyńca, który decyduje się wziąć list ma okazję wcielić się we wróżkę czy dobrego elfa. List stanowi jedynie inspirację, jednak to sam darczyńca decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku – mówi pomysłodawczyni akcji Magdalena Theus.

„Każdy może pomóc” to autorski projekt Magdaleny Theus realizowany we wszystkich Centrach Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – W Gdańsku uszczęśliwianie dzieci, spełnianie ich marzeń jest możliwe dzięki naszym wspaniałym mieszkańcom. Dziękuję za ich wielkie serca – powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca Prezydenta Gdańska. – Dziękuję pomysłodawczyni akcji, Magdalenie Theus, która wytrwale realizuje każdą kolejną edycję tej akcji. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić w Gdańsku, że pomaganie może być kreatywne, radosne i może sprawiać radość, zarazić innych optymizmem i poświęcić swój czas oraz podejść do tego z pasją, aby uzyskać taki efekt – dodał Andrzej Bojanowski. Przy okazji podziękował Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, Radnym Miasta Gdańska, pracownikom Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Gdańskiego Centrum Świadczeń, którzy włączyli się do akcji fundując ponad 100 paczek.

Każdy finał jest wyjątkowy. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu partnerów na dzieci czekało wiele atrakcji. Oprawę artystyczną zapewniła kolejny już raz Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. W świąteczny nastrój wprawił wszystkich anielski głos Weroniki Korthals. Uczestnicy programu „Mam talent” Ada i Damian dali pokaz Poppingu. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchane zamki i zjeżdżalnie zorganizowane przez Centrum Nauki i Sportu Gedania 1922 w Gdańsku oraz zabawa z Dr Clownem. Darczyńcy otrzymali aniołki – symboliczny dar serca, wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku, ul. Polanki, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku oraz wychowanków Zakładu Poprawczego w Gdańsku, ul. Polanki 122.

Warto wspomnieć, że coraz więcej firm i lokalnych przedsiębiorstw włączyło się do akcji w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Każdemu, kto ufundował paczkę dla dziecka z rodziny wspieranej przez nasz Ośrodek serdecznie dziękuję. Podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcję – powiedziała Małgorzata Niemkiewicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.