Wielkanocne jaja

7 Mar

Fundacja Hospicyjna, działająca na rzecz Hospicjum im ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Wielkanocne jaja”. Impreza odbędzie się w sobotę 12 marca 2016 r., w godz. 14.00-17.00. w Galerii Bałtyckiej.  Dzień wypełniony atrakcjami artystycznymi będzie okazją do przyłączenia się do zbiórki na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Fundacja we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami zaproponuje gościom wiele atrakcji. Będzie można wziąć udział we wspólnej zumbie, warsztatach plastycznych, które poprowadzi Stowarzyszenie Kunszt wraz z Pracownią Artystyczną W. Art. Gościem specjalnym będzie gdańska artystka Magda Beneda. Tego dnia w Galerii Bałtyckiej będzie można spotkać muzyków zespołu Lipali, Piotra Krępecia i Joannę Kondrat. Udział potwierdzili również Magdalena Witkiewicz, Maciej Kosycarz, Adam Korol, Iwona Guzowska, Mieczysław Abramowicz, Ewa Kowalska z iBedeker. Imprezę poprowadzi Włodek Raszkiewicz, dziennikarz Radia Gdańsk. To spotkanie ma być inspiracją do stworzenia ciekawych ozdób wielkanocnych. Wolontariusze w trakcie imprezy będą kwestować na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej i gdańskiego Hospicjum Dutkiewicza.

„Wielkanocne Jaja” to jedno z pierwszych wydarzeń zapowiadających  „Pola Nadziei na Pomorzu”, których finał odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. W naszym województwie organizują go wspólnie placówki hospicyjne z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska. Opieka w hospicjum jest bezpłatna, ale środki na jej prowadzenie Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa tylko w części. Dlatego przez cały rok poszukiwani są darczyńcy, organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, upowszechniające hospicyjne idee, pozwalające pozyskać środki na ich działalność.

Osoba do kontaktu: Anna Laska, a.laska@hospicja.pl, 668 895 072.
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.