Wenusjanki. Niezwykła moc kobiet po raz siódmy w Trójmieście

15 Paź

12 października, pod długiej, wakacyjnej przerwie, w prestiżowym Olivia Sky Club w Gdańsku, odbyła się konferencja Wenusjanek. Inspirujące i naładowane pozytywną energią kobiety po raz kolejny podbiły Trójmiasto.

Pierwszą prelekcję poprowadziła Iwona Kowalska, właścicielka Kokopi Medi–Spa, która ma ogromne doświadczenie w swojej branży, przez 7 lat przebywała w Australii i tam ukończyła studia.

Pomysł utworzenia własnego biznesu zrodził się podczas pobytu w Sydney. Od początku wiedziałam, że chcę stworzyć firmę w Polsce. Na początku ciężko się było mi tutaj odnaleźć, ponieważ Polska to kraj biurokracji. W Australii możemy otworzyć i zamknąć działalność w pięć minut – wspominała Iwona Kowalska. – Jeśli chodzi o zabiegi na jesień to polecam peeling chemiczny, bądź mezoterapię mikroigłową, która świetnie działa na przebarwienia i likwidację zmarszczek. Polecam również całorocznie stosować ochroną przeciwsłoneczną. Natomiast kluczowe w pielęgnacji twarzy są 3 kroki: posiadanie dobrego żelu do mycia, stosowanie serum oraz kremu ochronnego na skórę – zalecała Iwona Kowalska.

Fot.: Norbert Kowalski
Fot.: Norbert Kowalski

 

Niespodzianką jaką przygotowały organizatorki był występ i lekcja tańca hula hula, poprowadzone przez charyzmatyczną Justynę Miąc, która – w rytm klimatycznej muzyki, przeniosła wszystkie uczestniczki na Hawaje.

Kolejną prelegentką była Joanna Czajkowska, dyrektor Sopockiego Teatru Tańca. Pasjonatka i zawodowa tancerka od lat, która podąża za przeznaczeniem i realizuje swoje marzenia.

Taniec przede wszystkim pomaga doskonalić duszę, intelekt i ciało. Pozwala również pokonywać słabości i docenić samego siebie. Taniec nauczył mnie żeby cieszyć się z tego co umiem i osiągnęłam. Zakładając Sopocki Teatr Tańca niewątpliwie spełniłam jedno ze swoich marzeń – mówiła Joanna Czajkowska. – Największym wyzwaniem dla mnie, jako przedsiębiorcy, były management i marketing. Nigdy nie miałam piątek z matematyki, a jestem odpowiedzialna za finanse we własnej firmie. Bycie artystą i przedsiębiorcą w jednym, pozwala mi od 2003 roku prowadzić życie bogate duchowo –wspominała Joanna Czajkowska.

W przerwie między ostatnią prelekcją nastąpiła zabawa networkingowa. Wenusjanki mogły się bliżej poznać i wymienić wizytówkami.

Fot. Norbert Kowalski
Fot. Norbert Kowalski

 

Jako ostatnia wystąpiła Marta Pietkun, radca prawny i kobieta przedsiębiorcza w jednej osobie. Przybliżyła nam wiedzę z zakresu prawa, problemy, z którymi borykają się małe przedsiębiorstwa ale i także zwykli obywatele.

Fot. Norbert Kowalski
Fot. Norbert Kowalski

 

Najważniejsza jest profilaktyka. Jeśli wiemy, że mamy jakiś problem z prawem, nie odkładajmy go na drugi plan. Ten problem sam nie zniknie, a jeśli w porę się z nim zmierzymy to jest szansa na odniesienie sukcesu – radziła Marta Pietkun. – Problemy, z którymi najczęściej borykają się małe przedsiębiorstwa, to błędnie sporządzone umowy. Umowa powinna być potrzebna w sytuacji gdy coś pójdzie nie tak, a nie gdy wszystko będzie szło zgodnie z planem. Powinna być algorytmem – co to ma być za towar, w jaki sposób go przekażecie jako firma, jak ma zostać dokonana zapłata – dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem Marta Pietkun.

Jesienne spotkanie Wenusjanek zakończyła loteria wizytówkowa. Do wygrania było wiele cennych nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia. Już w grudniu kolejne spotkanie, które, jako partner Wenusjanek, serdecznie polecamy!

***

Wenusjanki to konferencje skierowane do kobiet, na których uczestniczki wzajemnie się inspirują i nawiązują relacje biznesowe w przyjemnej atmosferze.

Fot tyt.: Norbert Kowalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.