Weekend pełen warsztatów i atrakcji dla dzieci

8 Kwi

Przedświąteczny weekend w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk wypełnią wiosenne atrakcje i zajęcia dla dzieci. W trakcie warsztatów podróżniczych 13 kwietnia spragnione zamorskich przygód maluchy przeprawią się okrętem przez Bałtyk, aby zwiedzić i poznać wszystkie sekrety Szwecji. Dzień później na dzieci czekają warsztaty wielkanocne. Wstęp bezpłatny!

Na warsztatach podróżniczych dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek związanych ze szwedzką
ekologią czy receptą na długie życie w zdrowiu. Podróżnicy z pomocą papużki Kiko nauczą się kilku słów w języku szwedzkim, a także zdobędą wiedzę o tradycyjnych szwedzkich zwyczajach oraz smakołykach. Dzieci dowiedzą się również, jak obchodzona jest Wielkanoc w Szwecji oraz wykonają tradycyjne, szwedzkie dekoracje wielkanocne „Påskris”, czyli gałązki dekorowane kolorowymi piórkami oraz jajeczkami. Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których maluchy będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Z kolei 14 kwietnia na odwiedzających Centrum czekają warsztaty wielkanocne, na których powstaną świąteczne dekoracje. Dzieci będą miały do dyspozycji styropianowe wzory, z których powstaną pisanki, baranki i zajączki. Prace będą ozdabiane farbami, cekinami, brokatem, wstążeczkami i kolorowymi pisakami. Przygotowane prace będzie można zabrać do domu, żeby już teraz cieszyły oko.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 13 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. 14 kwietnia od godz. 11.00 do 17.00 odbędą się warsztaty wielkanocne. Wstęp bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.