Warsztaty konstrukcyjne dla dzieci

5 Sie

Czy wiesz, kto projektuje statki i tworzy latawce? Jakie trzeba mieć umiejętności, żeby samodzielnie zająć się ich konstruowaniem? Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na warsztaty na których gdańskie twórczynie i gdański twórca – w swojej pracy łączący zacięcie artystyczne i wiedzę technologiczną – zaproszą do własnej twórczości. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Zbuduj model statku!
Kiedy: 10 sierpnia 2019 (sobota), g. 12.00-14.30
Gdzie: 100cznia, ul. Ks. J. Popiełuszki 5

Podczas warsztatów dzieci poznają świat statków i żaglówek poprzez wykonanie zadania do wyboru. Pierwszym z nich są morskie kolorowanki, pokazujące podstawowe elementy architektury statkowej. Natomiast drugim tematem jest zadanie modelarskie. Z papieru i tektury powstaną statki, które dzieci będą dopracowywać dodając im charakterystyczne detale. Warsztaty poprowadzi Patrycja Kruk – projektantka architektury statków wodnych z grupy Grupa byćMORZE.

Zapisy: evenea.pl/event/zbuduj-model-statku/
🎈 dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zbuduj latawiec!
Kiedy: 11 sierpnia 2019 (niedziela), g. 12.00-14.00
Gdzie: 100cznia, ul. Ks. J. Popiełuszki 5

Alicja i Szymon z Szalsky Kites zabiorą dzieci do świata latawców. Pokażą konstrukcje nowej generacji, a następnie dzieci samodzielnie wykonają projekt latawca Eddy: wytną elementy ozdobne (wg szablonów lub własnej inwencji twórczej) i przykleją je do żagla latawca, przymocują kieszonki na pręty, skleją ogony i przymocują je do latawca, dotną uzdę, nauczą się prostego węzła zaciskowego i przywiążą za jego pomocą linkę latawca do uzdy. Dzieci mogą wykonać latawiec samodzielnie lub we współpracy z rodzicem.

Zapisy:  evenea.pl/event/zbuduj-latawiec-eddy/
🎈 dla dzieci od 7 lat

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.